Cilvēkiem ar invaliditāti Jaunumi
Vizualizācija, NVA logo, teksts, foto: darbs birojā

Lai veicinātu darba meklētāju ar invaliditāti iekļaušanos darba tirgū un sniegtu atbalstu darba devējiem nepieciešamo darbinieku piesaistē, visu martu visā Latvijā norisinās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) sadarbībā ar darba devējiem rīkotie pasākumi “Atvērto durvju dienās uzņēmumos personām ar invaliditāti”. Pirmie pasākumi notika Rēzeknē, Raunā un Saldū.

Rēzekne

1.martā Rēzeknē darba meklētājas ar invaliditāti  apmeklēja SIA “A.N.J.Pasaule”, kas piedāvā iespēju strādāt pārdevēja profesijā.  Uzņēmuma īpašniece Anita Ševirjova iepazīstināja pasākuma dalībnieces ar pārdevēja darba specifiku, amata pienākumiem, prasībām, atbildēja uz jautājumiem.

Darba meklētāju tikšanās ar darba devēju notika reālajā darba vidē, līdz ar to pasākuma dalībniecēm bija iespēja gūt praktisku priekšstatu  par veikala pārdevēja darba ikdienu, redzot, kā notiek pircēju apkalpošana, tiek saņemtas un izvietotas preces.  Pasākuma dalībnieces iesniedza darba devējam savus CV.

 Uzņēmums “A.N.J.Pasaule” darbojas apģērba, mājturības preču, galantērijas izstrādājumu, trauku un bižutērijas tirdzniecības jomā. Rēzeknē tas darbojas jau 3 gadus, šogad tika atvērts veikals arī Ludzā. Līdzīgus veikalus SIA “A.N.J.Pasaule” plāno atvērt arī citās Latvijas pilsētās. Arī pagājušajā gadā uzņēmums piedalījās NVA rīkoto Atvērto durvju dienu pasākumos un pieņēma darbā cilvēku ar invaliditāti.

SIA “A.N.J.Pasaule”

Rauna

Raunas uzņēmums “Latnature”, kas ražo dabīgos čipsus un citus našķus, Atvērto durvju dienās uzņēmumos personām ar invaliditāti piedāvāja iespēju uzsākt darba attiecības ceha strādnieka profesijā. Pateicoties pasākuma publicitātei NVA informatīvajos kanālos, uzņēmuma izsludinātai vakancei bija pieteikušies 8 darba meklētāji.

Tikšanās ar darba devēju Raunā norisinājās 2.martā. Uzņēmuma apmeklējuma laikā tika pārrunāta darba specifika un pienākumi, darba laiks un atalgojums, kā arī citi ar nodarbinātību saistīti jautājumi. Pasākuma dalībniece Lilita Vērse ar ražotnes “Latnature” saimnieci Zani Krēsliņu-Plētienu vienojās, ka darbu varētu uzsākt jau aprīlī.

Dārzeņu un ogu pārstrādes ražotne “Latnature”, kas atrodas Raunā, Tanīsa pilskalna pakājē, ražo gan biešu, burkānu, sīpolu, seleriju un Kalē kāpostu čipsus, gan tomātu, burkānu un biešu sausmaizītes, gan ogu rullīšus, gan sāļās un saldās trifeles. Starptautiskajā pārtikas izstādē «Rīga Food 2016 » SIA «Latnature» bija ieguvusi balvu «Tautas garša».

Ražotnes “Latnature” saimniece Zane Krēsliņa-Plētiena kopā ar pasākuma dalībnieci Lilitu Vērsi
Ražotnes “Latnature” saimniece Zane Krēsliņa-Plētiena kopā ar pasākuma dalībnieci Lilitu Vērsi

Saldus

3.martā Atvērto durvju dienu pasākums notika Saldus vidusskolā, kas pēc  renovācijas darbiem var lepoties ar savu vides pieejamību cilvēkiem gan ar kustību, gad redzes traucējumiem. Skolas vides pielāgojumi izglītības procesu rada pieejamu ne tikai skolēniem, bet arī pedagogiem un atbalsta personālam.

Saldus vidusskola

Saldus vidusskolā  bija vakance lietveža amatam. Skolas direktore Inga Mankus atsaucās NVA Saldus filiāles aicinājumam tikties, lai iepazīstinātu ar skolas  darba vidi un piedāvātā amata pienākumiem. Pasākuma dalībniece Žanete Kalve-Znatnaja iesniedza savu CV konkursam uz vakanto darbavietu.

Saldus vidusskola

Atgādinām, ka NVA reģistrētie klienti ar invaliditāti, uzsākot darba tiesiskās attiecības uz nenoteiktu laiku, darba attiecību sākumposmā var pieteikties NVA surdotulka, atbalsta personas vai ergoterapeita pakalpojuma saņemšanai. Detalizētāka informācija par NVA atbalstu personām ar invaliditāti, uzsākot darba tiesiskās attiecības uz nenoteiktu laiku, pieejama NVA vietnes sadaļā “Atbalsts darba attiecību uzsākšanai”. Savukārt darba devējiem, nodarbinot NVA reģistrētos klientus ar invaliditāti uz nenoteiktu laiku, darba attiecību sākumposmā NVA piedāvā dotāciju personas ar invaliditāti darba vietas aprīkošanai un ikmēneša dotāciju personas ar invaliditāti darba vadītāja apmaksai. Detalizētāka informācija par NVA atbalstu darba devējiem, kuri uzsāk nodarbināt personas ar invaliditāti uz nenoteiktu laiku, pieejama NVA vietnes sadaļā “NVA klientu ar invaliditāti nodarbinātība uz nenoteiktu laiku”.