Jaunumi
Gulbenes novada SIA “RTG” norisinājās atvērto durvju diena darba meklētājiem ar invaliditāti
Karkass logo

24.novembrī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Balvu filiāles Klientu apkalpošanas centrs Gulbenē sadarbībā ar SIA “RTG” aicināja darba meklētājus ar invaliditāti apmeklēt SIA “RTG” ražotni Tirzā, lai gūtu praktisku priekšstatu par darba vidi, darba procesu, darba kolektīvu un darba iespējām uzņēmumā.

SIA “RTG” ražo zāģmateriālus, apdares dēļus un būves dārzam. Ražotnē tiek izgatavotas brusas, dēļi, latas, dārza mājas, bērnu rotaļu laukumi, āra tualetes un cita produkcija dārzam un mājai. Darba meklētājiem ar invaliditāti uzņēmums piedāvāja kokapstrādes iekārtu operatora un palīgstrādnieka vakances. Atvērto durvju dienas pasākuma laikā divi darba meklētāji ar invaliditāti vienojās ar darba devēju par darba interviju un darba attiecību uzsākšanas iespējām.

Gulbenes novada SIA “RTG” norisinājās atvērto durvju diena darba meklētājiem ar invaliditāti

Darba meklētāju ar invaliditāti un darba devēju satikšanās pasākumus uzņēmumos NVA rīko ik gadu, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti iekļaušanos darba tirgū un mazinātu stereotipus par personu ar invaliditāti nodarbināšanas iespējām. 

Atgādinām, ka darba devējiem, kuri nodarbina vai plāno nodarbināt darbiniekus ar invaliditāti, NVA piedāvā bezmaksas konsultācijās par personu ar invaliditāti nodarbināšanas jautājumiem. Vairāk par konsultācijām lasiet NVA vietnē: https://www.nva.gov.lv/lv/jaunums/darba-devejus-kuri-nodarbina-vai-plano-nodarbinat-darbiniekus-ar-invaliditati-aicinam-piedalities-bezmaksas-konsultacijas.

Ja darba devējs nodarbina bezdarbnieku ar invaliditāti, noslēdzot ar viņu darba līgumu uz nenoteiktu laiku, darba attiecību sākumposmā NVA darba devējam piedāvā dotāciju personas ar invaliditāti darba vietas aprīkošanai un ikmēneša dotāciju personas ar invaliditāti darba vadītāja apmaksai. Kopā ar darba devēju atbalstam var pieteikties arī nodarbinātais ar invaliditāti, ja darba tiesisko attiecību sākumposmā nepieciešams surdotulka, atbalsta personas vai ergoterapeita pakalpojums. Detalizētāka informācija par NVA pakalpojumiem darba devējiem, kuri nodarbina vai plāno nodarbināt personas ar invaliditāti, pieejama NVA vietnes sadaļā “Personu ar invaliditāti nodarbinātība: https://www.nva.gov.lv/lv/personu-ar-invaliditati-nodarbinatiba.