Jaunumi
PES

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu nodarbinātības dienestu tīkla PES valdes 19. sanāksmes pirmajā dienā Eiropas Savienības nodarbinātības dienestu vadītāji diskutēja par ikvienā valstī aktuālajām darba tirgus tēmām – darbaspēka un talantu piesaisti no trešajām valstīm, Eiropas prasmju gadu 2023, patvēruma meklētāju integrāciju darba tirgū. Šie darba tirgus jautājumi īpaši aktuāli šobrīd, kad daudzās Eiropas valstīs bezdarba līmenis sasniedzis savus zemākos rādītājus, tai pat laikā, lai sekmētu gan sava uzņēmuma, gan valsts ekonomikas attīstību, darba devēji norāda uz būtisku darbaspēka trūkumu, īpaši uz kvalificēta darbaspēka piesaistes izaicinājumiem.

Sanāksmē notika arī PES valdes priekšsēdētajā un tā pirmā vietnieka vēlēšanas, kur balsojuma rezultātā par PES valdes priekšsēdētāju tika ievēlēta Beļģijas nodarbinātības dienesta "Actiris" ģenerāldirektora vietniece Karolina Mansela (Caroline Mancel), kura darbu priekšsēdētāja amatā uzsāks 2023.gada 1.jūlijā. PES valdes priekšsēdētaja pirmā vietnieka amatā ievēlēta Lietuvas nodarbinātības dienesta direktore Inga Balnanosiene, kura darbu šajā amatā uzsāks 2024.gada 1.janvārī.

NVA direktore Evita Simsone un Attīstības un analītikas departamenta direktore, Attīstības un stratēģiskās komunikācijas nodaļas vadītāja Eva Lapsiņa

ES dalībvalstu nodarbinātības dienestu tīkls PES izveidots 2014.gadā ar Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumu par ciešāku Eiropas valstu nodarbinātības dienestu sadarbību, lai Eiropas Nodarbinātības stratēģijas ietvaros veicinātu nodarbinātības dienestu sniegto pakalpojumu efektivitāti. Eiropas valstu nodarbinātības dienestu tīklā PES darbojas ES dalībvalstu un Eiropas Komisijas pārstāvji. Vienu reizi pusgadā katra ES Padomē prezidējošā valsts organizē ES nodarbinātības dienestu tīkla PES valdes sanāksmi, lai apspriestu, kas ir paveikts iepriekšējā pusgadā un pieņemtu lēmumus par turpmāko darbību. 8. un 9. jūnijā Stokholmā norisinās PES valdes 19. sanāksmē, kurā Latviju pārstāv Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone un Attīstības un analītikas departamenta direktore, Attīstības un stratēģiskās komunikācijas nodaļas vadītāja Eva Lapsiņa.