Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Latvijā var sasniegt vairāk

 

Kaspars 2008. gadā aizbraucis strādāt uz Nīderlandi, jo saņēmis darba piedāvājumu no paziņas, kā pats saka, sākumā domājis vienkārši galvu izvēdināt, taču atgriezies tikai pēc astoņiem gadiem, lai nodibinātu pats savu uzņēmumu. Sākumā pusgadu strādājis par kurjeru, bet tad darbā iekārtošanas birojs viņu aizsūtījis uz kokapstrādes ražotni, kur viņš apguvis savu tagadējo profesiju, kuru attīsta arī Latvijā.
Sirdī kaut kā trūka un gribējās atpakaļ

 

Atvars pirms došanās prom no Latvijas bija izmācījies pavāru un uzsācis karjeru, taču neesot varējis atrast labi apmaksātu darbu, tāpēc nolēmis kopā ar draugu doties uz Īriju.
Nesaistīja savu un savu bērnu nākotni ar Latviju, bet doties prom otreiz vairs neplāno

 

Ineta pirms došanās prom no Latvijas nestrādāja - bija mājsaimniece un rūpējās par tolaik divus gadus veco meitu. Braukt uz ārvalstīm viņa nolēma 2008. gadā, sākoties ekonomiskajai krīzei, jo bija grūti atrast darbu. Devusies uz Īriju pie tantes, kura varēja nodrošināt ar dzīvošanu. Kamēr Latvijā trūka darba piedāvājuma un licies, ka bezdarba līmenis aug ik dienas, Īrijā trūka darbinieku. Atrast darbu, ņemot vērā labās angļu valodas zināšanas, Īrijā nesagādājis nekādas grūtības – pieņemta darbā ar nākamo dienu pirmajā kafejnīcā, kurā iegājusi meklēt darbu.
Mūsdienās pasaule ir maza - atbraukt uz Latviju un aizbraukt, ja tomēr nepatīk, var jebkurā brīdī

 

Marikai (vārds mainīts) Latvijā bija stabils darbs valsts iestādē komunikāciju un mārketinga jomā. Pēc maģistrantūras studijām Latvijā viņai radusies iespēja mācīties Austrālijā, kuru laist garām licies muļķīgi, tāpat sapratusi, ka īstais brīdis apskatīt pasauli un izmēģināt ko jaunu ir pirms vēl izveidojusies ģimene.
Ar NVA palīdzību darbs bija atrasts jau otrajā dienā pēc atgriešanās

 

Natālijai ir vidējā medicīniskā izglītība, bet pirms aizbraukšanas no Latvijas viņa strādājusi par alus gatavošanas operatori LĪVU alus darītavā Liepājā. Ārzemēs viņa gadu strādājusi kartupeļu un sīpolu fermā. Vēlāk, ar darbā iekārtošanas aģentūras starpniecību, atradusi citus darbus – strādājusi augļu fabrikā, tīrījusi mājas pēc remonta, tad 7 gadus strādājusi gaļas fabrikas ceha virtuvē. Dzīvi ārzemēs viņa raksturo vienā vārdā – “Super”, jo gan alga, gan attieksme esot labāka, tomēr skumusi pēc dēla un mammas.
Iejusties Latvijas dzīvē un atjaunot kontaktus ar cilvēkiem bijis viegli

 

Janīna (vārds mainīts) pirms aizbraukšanas bija absolvējusi Latvijas Lauksaimniecības universitāti un uzsākusi darbu studiju jomā. Lai iegūtu sīkāku informāciju par valsti uz kuru devās strādāt, viņa pētījusi Eiropas Savienības institūciju vietnes un izmantojusi arī NVA informāciju. Nosūtījusi savu CV un pēc pārrunām tikusi pieņemta darbā.
Latvijā ļoti daudz nācies iemācīties no jauna

 

Diāna maģistrantūrā Austrijā studēja starptautiskās ekonomiskās attiecības. Pēc studiju pabeigšanas 2011.gadā, viņa atgriezās Latvijā, taču nespēja atrast darbu, kas atbilstu viņas izglītībai. Pusotru gadu nostrādājusi tajā pašā darba vietā, kurā strādāja pirms studijām, neredzot attīstības iespējas, viņa nolēma izmēģināt spēkus sev jau pazīstamās Austrijas darba tirgū.
Strādāt, uzlabot un mainīt savu dzīvi uz labo pusi var arī Latvijā

 

Vita (vārds mainīts) no Latvijas aizbraukusi un atgriezusies divas reizes. 2005. gadā, uzreiz pēc skolas beigšanas, devusies uz Īriju strādāt fabrikā, lai nopelnītu naudu studijām. Toreiz informāciju par šo valsti un darbu tajā ieguvusi no rekrutētājiem, kas meklējuši darba spēku darbam Īrijā. Pēc diviem gadiem atgriezusies Latvijā, taču augstskolu nav pabeigusi. Strādājusi dažādus darbus, pēdējais darbs pirms aizbraukšanas bijis administratores amatā viesnīcā Cēsīs. Šo darbu Vita bija atradusi ar paziņu palīdzību, bet zaudēja štatu samazināšanas dēļ.

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils




ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS





Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv