Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Seminārā Ozolniekos diskutēs par nepieciešamību risināt gados vecāku cilvēku nodarbinātības problemātiku

 

Eiropas Sociālā fonda projekts „Atbalsts ilgākam darba mūžam” Nr.7.3.2.0/16/1/001Latvijā gandrīz trešdaļa visu nodarbināto ir vecumā no 50 līdz 64 gadiem, taču tieši šīs vecuma grupas cilvēkiem ir daudz lielākas iespējas zaudēt darbu vai nokļūt ilgstošo bezdarbnieku rindās, ir problēmas ar mūsdienu prasībām atbilstošām iemaņām un izglītību, turklāt pieaug arī ar veselības problēmām saistīti riski. Par šīm un vēl citām problēmām, kas skar brieduma gadu cilvēkus saistībā ar Latvijas darba tirgu, tiks spriests Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) rīkotajā seminārā “Pieredze, zināšanas un veselība ilgākam darba mūžam”, kas 12. decembrī no pulksten 10 līdz 14 notiks Ozolnieku Tautas namā, Rīgas ielā 23.

 

Seminārs tiek rīkots Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts ilgākam darba mūžam” ietvaros. “Nav noslēpums, ka tieši nodarbinātības jautājumi ir vieni no svarīgākajiem cilvēkiem vecuma grupā virs piecdesmit gadu vecuma, tāpēc šīs problēmas risināšanā jāiesaistās visām ieinteresētajām pusēm,” uzsver NVA direktore Evita Simsone, norādot, ka seminārā Ozolniekos īpašs akcents tiks likts uz situāciju Zemgales reģionā: “Ir jābūt sadarbībai gan valsts, gan reģionālā līmenī starp trim galvenajiem “spēlētājiem” – valsti, darba devējiem un darba ņēmējiem. Tieši šis ir iemesls, kādēļ semināru ciklu Latvijas reģionos kopīgi rīko NVA kā valsts pārstāvji, LDDK kā lielākā darba devēju organizācija un LBAS kā darba ņēmējus apvienojoša organizācija,” uzsver NVA vadītāja.

 

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš savukārt uzsver nepieciešamību apvienot valsts, pašvaldību un ieinteresēto nevalstisko un profesionālo organizāciju pūles, lai kopīgi palīdzētu risināt sasāpējušos jautājumus: “Nav jau nekāds noslēpums, ka strauji mainīgajos darba tirgus apstākļos cilvēkiem, kuri sasnieguši 50 gadu slieksni, ir grūtāk piemēroties, iekļauties modernajā tehnoloģiju pasaulē, tādēļ ir jāpalīdz, jārod mehānismi, kas, no vienas puses, ļautu cilvēkiem vieglāk adaptēties, bet, no otras, ieinteresētu uzņēmējus, valsts un pašvaldību iestāžu vadītājus izprast šo cilvēku vajadzības un, pats galvenais, novērtēt viņu iespējas – pieredzi, zināšanu bagāžu un atbildības sajūtu, kā arī viņu potenciālo devumu uzņēmuma vai iestādes attīstībā,” uzskata Jelgavas mērs. Andris Rāviņš norāda, ka Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā jau šobrīd ar pašvaldības atbalstu tiek piedāvātas vairāk nekā 200 programmas pārapmācībai un pārkvalifikācijai, kā arī kvalifikācijas nostiprināšanas profesionālos eksāmenus, kas dod iespēju cilvēkiem bez formālās izglītības, bet ar iegūto profesionālo pieredzi saņemt dokumentu par savām prasmēm un spējām profesijā.

 

Semināra darba kārtība tika iedalīta trīs galvenajās tematiskajās daļās, kuras, kā liecina gan ekspertu apkopotā informācija, gan statistika, ir svarīgākās ilgāka darba mūža nodrošināšanai – darba vide, mūžizglītība un karjeras iespējas cilvēkiem vecumā virs 50 gadiem, kā arī veselības problemātika. “Ir pierādījies, ka darbinieki šajā vecuma grupā parasti ir ar lielu pieredzi, zināšanu bagāžu un, kas nav mazsvarīgi, lielākoties arī ar augstu atbildības līmeni,” uzsver viens no Zemgales semināra ziņotājiem, LDDK sociālo lietu eksperts Pēteris Leiškalns, norādot, ka tomēr, risinot šīs vecuma grupas nodarbinātības un darba mūža paildzināšanas jautājumus, ir vairāki nozīmīgi riski un izaicinājumi: “Piemēram, mūsdienu prasībām atbilstoša izglītība un iemaņas, īpaši darbā ar jaunajām tehnoloģijām, noteikti ir viens no izaicinājumiem, bet veselības problemātika un darba spēju saglabāšana – viens no riskiem,” norāda eksperts.

 

Savukārt LBAS vecākais darba aizsardzības speciālists Mārtiņš Pužuls, kurš seminārā stāstīs darba vides nozīmi gados vecāko nodarbināto grupā, uzsver, ka darba vides sakārtošana ir viens no nozīmīgākajiem aspektiem, kas var garantēt gan ilgāku darba mūžu cilvēkiem gados, gan nodrošināt viņu piemērošanos jaunajiem darba apstākļiem, un uzskaita galvenos jautājumus, kas būtu risināmi: “Elastīgs darba laiks, darba vides iekšējā uzraudzība, veselības veicināšana, pārkvalifikācija – tie ir jautājumi, kam jāpievērš pastiprināta uzmanība,” norāda eksperts.

 

Bez jau minētajiem LDDK un LBAS ekspertiem seminārā ar ziņojumiem uzstāsies arī sabiedrībā pazīstami eksperti darba vides, mūžizglītības un veselības jautājumos: Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) vecākais darba aizsardzības speciālists Uldis Karlsons, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta koordinatore Dace Helmane, LLU lektore, sertificēta sporta ārste Anda Zvīgule un NVA ES fondu projektu departamenta ESF projekta “Atbalsts ilgākam darba mūžam” projektu vadītāja Mairita Mēnese, bet semināra diskusijā piedalīsies gan reģiona pašvaldību pārstāvji, gan uzņēmēji, reģiona nevalstisko organizāciju vadītāji, NVA sociālie partneri. Piedalīties seminārā un diskusijā aicināti arī mēdiju pārstāvji. Semināru atklās Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un NVA Jelgavas filiāles vadītāja vietniece Jūlija Lovkova.

 

Informējot par projektu kopumā, NVA ES fondu projektu departamenta ESF projekta “Atbalsts ilgākam darba mūžam” projektu vadītāja Mairita Mēnese stāsta, ka projekta mērķis ir veicināt gados vecāku nodarbināto cilvēku darbaspēju saglabāšanu un nodarbinātību: “Projektu paredzēts īstenot līdz 2022. gada decembrim, bet kopumā atbalstu saņēmušo personu skaits būs 3000,” teica Mairita Mēnese, NVA ES fondu projektu departamenta ESF projekta “Atbalsts ilgākam darba mūžam” projektu vadītāja.

 

Seminārs notiks Ozolnieku Tautas nama zālē, Rīgas ielā 23, Ozolniekos 2017. gada 12. decembrī no pulksten 10 līdz 14. Pieteikties dalībai seminārā Ozolniekos var https://www.registration.lv/pieredze_zinasanas_un_veseliba_ilgakam_darba_muzam-jelgava.

 

 

Seminārs tiek organizēts Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsts ilgākam darba mūžam” Nr.7.3.2.0/16/1/001 ietvaros.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv