Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Konferencē Rīgā diskutēs par gados vecāku cilvēku nodarbinātību

 Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) 28. novembrī aicina uz konferenci “Pieredze, zināšanas un veselība ilgākam darba mūžam”. Konferencē eksperti uzņēmējdarbībā, sociālantropoloģijā, nevalstisko organizāciju sektorā un uzņēmējdarbībā runās gan par labās prakses piemēriem Latvijā, gan iespējām un risinājumiem, kas saistīti ar nodarbinātību cilvēkiem brieduma gados.

Konference notiks VEF kvartāla kamerzālē, Rīgā, Ieriķu ielā 5a, no pulksten 10.00 līdz 16.00.

 

Konferenci atklās labklājības ministrs Jānis Reirs, NVA direktore Evita Simsone, LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone un LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns. Tajā piedalīsies pazīstamu uzņēmumu, valsts iestāžu un nevalstiskā sektora pārstāvji, sociālo tīklu un mūsdienu tehnoloģiju eksperti un citi.


Evita Simsone norāda, ka darba devējiem jau laikus jādomā par motivējošiem priekšnoteikumiemgados vecāku nodarbināto darba mūža paildzināšanai. “Ņemot vērā sabiedrības novecošanās tendences, kā arī to, ka 38,8% no NVA uzskaitē esošā bezdarbnieku kopskaita ir vecumā virs 50 gadiem, gados vecāku nodarbināto darba mūža paildzināšana ir viens no nopietnākajiem jau šodien risināmajiem izaicinājumiem. Īpašu uzmanību pievērsīsim arī sabiedrības un darba devēju izpratnes veidošanai par šīs vecuma grupas nodarbināto potenciālu un iespējām,” uzsver E.Simsone.


“Ir svarīgi veikt preventīvus pasākumus, lai tie darba ņēmēji, kuriem ir 50 un vairāk gadu, saglabātu jau esošās darba vietas un nekļūtu par bezdarbniekiem,” saka Rīgas aktīvo senioru alianses valdes priekšsēdētāja Terezija Mackare. “Ja iegūtā profesija šobrīd nav pieprasīta darba tirgū, nodarbinātajiem virs 50 gadu vecumam jādod iespēja pārkvalificēties, tādējādi veicinot ilgāku Latvijas iedzīvotāju darba mūžu. Jāatceras, ka gados vecākiem darbiniekiem būtiska ir ne vien mūžizglītība un pārkvalificēšanās iespējas, bet arī viņu veselības stāvoklim atbilstošas darba vides un darba organizācijas nodrošināšana,” uzsver T. Mackare.


Uz nepieciešamību pievērst uzmanību brieduma gadus sasniegušu darba ņēmēju specifiskajām vajadzībām norāda arī LBAS priekšsēdētājs Egīls Baldzēns. Pēc viņa teiktā, galvenās jomas, par kurām jārunā, irveselības saglabāšana ilgākam darba mūžam, darba vide un cilvēku piemērošanās darba videi, tās kvalitātes jautājumi, kā arī mūžizglītības iespēju nodrošināšana.


28. novembra konferences programma būs veltīta par 50 gadiem vecāku darba ņēmēju nodarbinātības veicināšanas praktiskajiem aspektiem. Sociālantropologs Roberts Ķīlis runās par izmaiņām darba tirgū, karjerā un izglītības sistēmā, sabiedrībai novecojot. Socioloģe, “Kantar TNS” Klientu atbalsta vadītāja Alise Lāce pievērsīsies sabiedrības attieksmes un priekšstatu jautājumiem attiecībā uz senioru nodarbinātību, LBAS vecākais darba aizsardzības speciālists Mārtiņš Pužuls stāstīs par darba vidi un gados vecākiem nodarbinātajiem koplīgumā. Eksperti sniegs redzējumu arī par iekļaujošu darba vidi un darba devēja ieguvumiem, darbinieku motivēšanu, drošu un veselīgu darba vidi un citiem jautājumiem.


Savukārt NVA ES fondu projektu departamenta ESF projekta “Atbalsts ilgākam darba mūžam” projekta vadītāja Mairita Mēnese informēs par projekta īstenošanas gaitu.

Piedalīties aicināti valsts institūciju, pašvaldību, uzņēmēju, nevalstisko organizāciju, sociālo partneru un mediju pārstāvji.

 

Konference tiek organizēta Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsts ilgākam darba mūžam” Nr.7.3.2.0/16/1/001 ietvaros.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv