Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Reģistrētā bezdarba līmenis valstī jūlijā pazeminājies līdz 7,1%

 
Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone:

„Jūlija sākumā reģistrētā bezdarba līmenis valstī bija 7,2%, bet jūlija beigās tas pazeminājies līdz 7,1%, kas ir zemākais rādītājs kopš 2009.gada. Salīdzinājumā ar 2017.gada jūniju reģistrētā bezdarba līmenis valstī mēneša laikā samazinājies par 0,1% punktu. 2017.gada jūlija sākumā NVA uzskaitē bija 66 708, bet jūlija beigās – 65 554 reģistrēti bezdarbnieki. Reģistrēto bezdarbnieku skaits mēneša laikā samazinājies par 1 154 cilvēkiem.

 

2017.gadā augstākais reģistrētā bezdarba līmenis valstī bija janvārī - 8,5%. Kopš janvāra tas samazinās ik mēnesi. Šogad reģistrētā bezdarba līmenis ir ievērojami zemāks nekā iepriekšējos gados, kā arī samazināšanās tendence ir straujāka, ko ietekmējis aktīvāks NVA darbs gan ar sadarbības partneriem - darba devējiem, pašvaldībām, NVO, gan individuāla pieeja darbā ar klientiem.

 

Ir uzsākti specializēti pasākumi bezdarba riskam visvairāk pakļautām mērķa grupām, piemēram, ilgstošajiem bezdarbniekiem. Īpašu uzmanību mēs pievēršam cilvēku ar invaliditāti atbalstam, sadarbojoties ar NVO, kas pārstāv cilvēku ar invaliditāti intereses, darba devējiem, izglītības iestādēm, Sociālās integrācijas valsts aģentūru (SIVA). Sadarbībā ar Latvijas darba devēju konfederāciju un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) ir uzsākts darbs pie projekta darba ņēmēju vecumā virs 50 gadiem atbalstam.

 

2017. gada vasarā visvairāk bezdarbnieku bija vecumā virs 50 gadiem – 39,1% un ilgstošo bezdarbnieku – 30,6%. Taču, salīdzinot ar attiecīgo periodu pirms gada, visās bezdarbnieku mērķa grupās vērojams skaita samazinājums. Piemēram, jauniešu bezdarbnieku skaits gada laikā samazinājies par piektdaļu, un tas ir lielākais samazinājums, ja salīdzina ar citām bezdarbnieku mērķa grupām.

 

Šogad vērojams arī būtisks reģistrēto vakanču pieaugums. 2017. gada 7 mēnešos NVA reģistrētas 40 007 vakances, kas ir par 17% vairāk nekā 2016. gadā. Vakanču skaits ievērojami palielinājies tādās nozarēs kā būvniecība, administratīvo un apkalpojošo dienestu darbība un Finanšu un apdrošināšanas darbība.

 

Jūlija beigās NVA datu bāzē bija reģistrētas 10 006 aktuālās brīvās darba vietas. Visvairāk vakanču tiek piedāvāts vidējas un zemas kvalifikācijas profesijās. Šobrīd visvairāk tiek pieprasīti kravas automobiļa vadītāji, pavāri, veikala pārdevēji, namdari, betonētāji, izstrādājumu marķētāji, ēku celtnieki, klientu apkalpošanas operatori, palīgstrādnieki un komplektētāji. Darba devēji meklē arī kvalificētus darbiniekus ar specifiskām zināšanām: programmētājus, lokmetinātājus gāzes vidē, kuģu remontatslēdzniekus, elektriķus, kuģubūves atslēdzniekus u.c.

 

Jūlijā pastāvīgā darbā iekārtojušies 3864 NVA reģistrētie bezdarbnieki, savukārt šī gada 6 mēnešos - 36 701 NVA reģistrētais bezdarbnieks.

 

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis jūlijā bija Rīgas reģionā – 4,6%, bet augstākais Latgales reģionā – 16,4%. Kurzemes reģionā reģistrētā bezdarba līmenis jūlija beigās bija 7,7%, Vidzemē – 7,6% un Zemgalē – 6,5%."

 

 

 

 

 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv