APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Nīderlandē notika piektā ES dalībvalstu nodarbinātības dienestu tīkla valdes sanāksme

 

27. un 28. jūnijā Amsterdamā notika piektā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu nodarbinātības dienestu tīkla PES valdes sanāksme, kurā Eiropas Komisijas pārstāvji un ES valstu nodarbinātības dienestu vadītāji sprieda par situāciju Eiropas darba tirgū, tostarp par situāciju darba tirgū Baltijas valstīs un Latvijas, Lietuvas un Igaunijas nodarbinātības dienestu sadarbību. Latviju sanāksmē pārstāvēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne un NVA Risku vadības un iekšējās kontroles nodaļas vadītāja Margarita Krišlauka.

Īpaša uzmanība PES tīkla valdes sanāksmē bija veltīta Eiropas Padomes uzdevumu izpildei ilgstošā bezdarba mazināšanā, atbalstam cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī bēgļu integrācijai Eiropas valstu sabiedrībā un darba tirgū. Tika spriests par nodarbinātības dienestu atbalstu darba devējiem mūsdienu darba tirgus situācijā, jauno darba vietu izveidi un kvalificētu speciālistu iekļaušanu darba tirgū. Sanāksmes dalībnieki izvērtēja arī PES tīkla dalībvalstīs aprīlī rīkotās 1. Eiropas Darba devēju dienas pasākumus, to norisi un ieguvumus.

PES tīkla valdes sanāksmes darba kārtībā bija arī nodarbinātības dienestu darbības salīdzinošā izvērtēšana ES valstu nodarbinātības dienestu savstarpējās mācīšanās projekta ietvaros. Atgādināsim, ka 2015.gada novembrī Eiropas Komisijas un ES valstu nodarbinātības dienestu pārstāvju delegācija viesojās Latvijā, lai veiktu NVA darbības salīdzinošo izvērtēšanu. Eiropas Komisijas un ES valstu nodarbinātības dienestu pārstāvji iepazinās ar NVA stratēģiju, prioritātēm, budžeta un darbības plānošanu, izvērtēja NVA piedāvāto pakalpojumu un nodarbinātības pasākumu efektivitāti, īpašu uzmanību veltot ilgstošā bezdarba mazināšanai, jauniešu nodarbinātības veicināšanai, bezdarbnieku un darba meklētāju apmācībām, pakalpojumiem darba devējiem, kā arī tiešsaistes pakalpojumu attīstībai interneta vidē.
 
ES dalībvalstu nodarbinātības dienestu tīkls PES izveidots 2014.gadā ar Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumu par ciešāku sadarbību starp Eiropas valstu nodarbinātības dienestiem. Tīklā darbojas visu ES dalībvalstu nodarbinātības dienestu vadītāji un Eiropas Komisijas pārstāvji. Vienu reizi pusgadā katra ES Padomē prezidējošā valsts organizē PES tīkla valdes sanāksmi, lai apspriestu, kas ir paveikts iepriekšējā pusgadā un pieņemtu lēmumus turpmākai darbībai.

 

 

 

 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv