APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA izzina situāciju un gatavo pakalpojumu grozu slēdzamo skolu darbiniekiem

 
Ņemot vērā to, ka līdz jaunā mācību gada sākumam ir plānots slēgt vienpadsmit izglītības iestādes, bet četrpadsmit reorganizēt, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) jau tagad izzina situāciju pašvaldībās, kuru teritorijā šogad plānots slēgt kādu no skolām, noskaidro bezdarba riskam pakļauto darbinieku skaitu un kvalifikāciju, lai, sadarbojoties ar  attiecīgo pašvaldību institūcijām un izglītības iestādēm, savlaicīgi paredzētu atbalsta apjomu likvidējamo skolu darbiniekiem un nepieciešamo pakalpojumu grozu. Provizoriskie aprēķini liecina, ka kopumā bez darba var palikt 129 darbinieki  – gan pedagogi, gan atbalsta personāls.

Līdz maija vidum NVA pārstāvji jau ir tikušies ar Daukstes pamatskolas, Jūrkalnes pamatskolas, Kalnezeru Katoļu pamatskolas, Kalniešu pamatskolas, Mārkalnes pamatskolas, Mežotnes internātvidusskolas, Pļaviņu novada ģimnāzijas Odzienas filiāles, Skaistas sākumskolas, Zarečnajas pamatskolas un Zlēku pamatskolas darbiniekiem. Ieplānotas tikšanās ar Birznieku pamatskolas, Nīcgales pamatskolas, Skrudalienas pamatskolas, Smiltenes Centra vidusskolas, Smiltenes ģimnāzijas, Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolas, Tabores pamatskolas, Valkas ģimnāzijas un Valkas pamatskolas darbiniekiem. Savukārt ar Saldus 1.vidusskolas, Saldus 2.vidusskolas, Nīgrandes pamatskolas un Nīgrandes pirmsskolas izglītības iestādes “Griezīte” nodarbinātajiem tikšanās notiks pēc izglītības iestāžu reorganizācijas, kad būs zināms nepieciešamo jauno amata vietu skaits, kurām pedagogi varēs pieteikties.

NVA pārstāvji skolu darbiniekus informē par karjeras pakalpojumiem, atbalstu darba meklēšanā, aktuālajām vakancēm, NVA īstenotajiem konkurētspējas paaugstināšanas pasākumiem. Tiek sniegta informācija par bezdarbnieka statusa iegūšanu un par iespējām pārkvalificēties vai apgūt jaunam darbam vajadzīgās zināšanas un prasmes, iesaistoties NVA profesionālajā vai neformālajā apmācībā. Profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības programmas ļauj paaugstināt jau esošu kvalifikāciju vai apgūt jaunu profesiju, kas ir pieprasīta darba tirgū, bet neformālās izglītības ietvaros tiek apgūtas mūsdienu darba tirgū pieprasītās papildus prasmes, piemēram, svešvalodas un datorprasmes.

Vēl pirms darba tiesisko attiecību izbeigšanās skolu darbinieki  aicināti izmantot NVA karjeras konsultanta palīdzību un apmeklēt konkurētspējas paaugstināšanas pasākumu nodarbības – īsos kursus, lekcijas, seminārus. Karjeras konsultants sniedz palīdzību darba meklēšanas un turpmākās karjeras izvēles jautājumos, nosaka profesionālo piemērotību un noskaidro sasniedzamos profesionālos mērķus. Iesaistoties Konkurētspējas paaugstināšanas pasākumos, bezdarba riskam pakļautais var apgūt darba meklēšanas metodes un darba tirgum nepieciešamās pamatprasmes, tostarp, arī pamatzināšanas, kas nepieciešamas biznesa plāna izstrādē, komercdarbībā vai pašnodarbinātībā, projektu vadībā, grāmatvedībā u.c.

Tie darba ņēmēji, kas būs atraduši jaunu darbu attālāk no deklarētās dzīves vietas, varēs pieteikties dalībai NVA reģionālās darba mobilitātes programmā un darba tiesisko attiecību pirmo četru mēnešu laikā saņemt kompensāciju transporta izdevumiem vai telpu īrei. NVA prognozē, ka reģionos palielināsies pieprasījums, piemēram, pēc mentoriem, karjeras pakalpojumu sniedzējiem, sociālajiem darbiniekiem, šajās profesijās varētu strādāt bijušie izglītības iestāžu darbinieki.

Darba zaudēšanas gadījumā bijušajiem skolu darbiniekiem ir jāreģistrējas NVA kā bezdarbniekiem. Ja darba meklētājs neatbilst bezdarbnieka statusam, piemēram, ir valsts pensijas saņēmējs, kurš vēlas strādāt, viņš var reģistrēties kā darba meklētājs un arī saņemt NVA atbalstu.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv