APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA sniedz atbalstu bijušajiem uzņēmuma "KVV Liepājas metalurgs" darbiniekiem

 

No šī gada marta sākuma līdz 16.maijam Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki ir reģistrējušies 192 uzņēmuma „KVV Liepājas metalurgs” bijušie darbinieki, no kuriem 13 jau ir atraduši darbu un, bezdarbnieka statusu zaudējot, tagad strādā tādās profesijās kā ražošanas iekārtas operators, metālapstrādes darbgaldu operators, lokmetinātājs, gatavās produkcijas piegriešanas operators, komplektēšanas kontrolieris, kravas automobiļa vadītājs un citās.

 

Savukārt skaitliski visvairāk NVA Liepājas filiālē reģistrēto bezdarbnieku uzņēmumā „KVV Liepājas metalurgs” bija strādājuši tādās profesijās kā operators (18), velmētājs (15), velmēšanas stāva operators (13), karstā metāla novācējs (12), remontatslēdznieks (11), metāla griezējs (11), atslēdznieks (10), elektromontieris (7). 17,2% bezdarbnieku ir vecumā no 20 līdz 40 gadiem, 35% vecums ir no 40 līdz 50 gadiem, 47,7% bezdarbnieku vecums pārsniedz 50 gadus. 7,8% ir augstākā izglītība, 42,2% - profesionālā izglītība, bet vairāk nekā 50% - vispārējā vidējā vai pamatizglītība.

 

Par plānojamo darbinieku atlaišanu akciju sabiedrība „KVV Liepājas metalurgs” NVA Liepājas filiāli informēja martā, bet 4.aprīlī iesniedza oficiālu paziņojumu par kolektīvo atlaišanu. NVA Liepājas filiāle jau martā uzsāka darbu ar bijušajiem uzņēmuma „KVV Liepājas metalurgs” darbiniekiem, kas nāca reģistrēties bezdarbnieka statusa saņemšanai, informējot viņus par darba devēju reģistrētajām vakancēm, darba iespējām un NVA pakalpojumu klāstu bezdarba gadījumā.

 

Dalībai NVA īstenotajos aktīvajos nodarbinātības pasākumos ir pieteikušies 89 bijušie AS „KVV Liepājas metalurgs” darbinieki, no kuriem 19 izvēlējās profesionālās apmācības iespējas, 56 – neformālās izglītības programmu apguvi, 48 pieteicās Konkurētspējas paaugstināšanas pasākumiem. Pieprasītāko apmācību programmu vidū – „Elektrokāra vadīšana”, „Lokmetinātājs metināšanai ar volframa elektrodu”, „Apsardzes darbs”, „Valsts valoda”, „C kategorijas autovadītājs”, „Datorzinības”,  “Personālo datoru operētājsistēmu un lietojumprogrammu instalēšana, konfigurēšana un uzturēšana,” u.c. 4 bijušie AS „KVV Liepājas metalurgs” darbinieki izvēlējās individuālās jurista un psihologa konsultācijas.

 

Atgādinām, ka NVA reģistrētiem bezdarbniekiem un darba meklētājiem piedāvā NVA karjeras konsultācijas un konkurētspējas paaugstināšanas pasākumu nodarbības – īsie kursi, lekcijas, semināri. Karjeras konsultants sniedz palīdzību darba meklēšanas un turpmākās karjeras izvēles jautājumos. Iesaistoties Konkurētspējas paaugstināšanas pasākumos, darba meklētājs var apgūt darba meklēšanas metodes un darba tirgum nepieciešamās pamatprasmes, tostarp arī pamatzināšanas, kas nepieciešamas biznesa plāna izstrādē, komercdarbībā vai pašnodarbinātībā, projektu vadībā, grāmatvedībā u.c. Bezdarbnieki var izmantot iespējas pārkvalificēties vai apgūt jaunam darbam vajadzīgās zināšanas un prasmes, iesaistoties NVA profesionālajā vai neformālajā apmācībā. Profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības programmas ļaus paaugstināt jau esošu kvalifikāciju vai apgūt jaunu profesiju, kas ir pieprasīta darba tirgū, bet neformālās izglītības ietvaros tiek apgūtas mūsdienu darba tirgū pieprasītās papildus prasmes, piemēram, svešvalodas un datorprasmes.

 

Tie darba ņēmēji, kuri atradīs jaunu darbu attālāk no deklarētās dzīves vietas, varēs pieteikties dalībai NVA reģionālās darba mobilitātes programmā un darba tiesisko attiecību pirmo četru mēnešu laikā saņemt kompensāciju transporta izdevumiem vai telpu īrei. NVA piedāvā arī atbalstu komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai. Detalizētāk ar NVA pakalpojumiem bezdarba gadījumā var iepazīties aģentūras interneta vietnes sadaļā "Klientiem".

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv