APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Ar NVA atbalstu šovasar strādāja 3 804 skolēni

 

6.oktobrī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktores vietniece pamatdarbības jautājumos I.Šteina un Pakalpojumu departamenta Nodarbinātības pasākumu nodaļas vadītāja S.Kabaka apmeklē Saeimu, kur piedalās Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisijas sēdē, lai apspriestu skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma rezultātus. Sēdē piedalīsies arī Labklājības ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji.

 

Skolēnu nodarbinātības pasākumu vasaras brīvlaikā NVA ik vasaru organizē sākot ar 2004.gadu, taču 2009.gadā, saistībā ar budžeta optimizāciju pasaules ekonomiskās krīzes iespaidā, šis pasākums tika uz dažiem gadiem iesaldēts. Iespēja ar NVA atbalstu vasaras brīvlaikā strādāt skolēniem atkal tika piedāvāta 2014.gada vasarā.

 

Šogad skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā kopumā tika nodarbināti 3 804 skolēni: 2152 meitenes (57 %) un 1652 zēni (43%). Visvairāk skolēnu strādāja jūlijā – 1584, jo šajā mēnesī darba devēji piedāvāja vislielāko darba vietu skaitu. Pasākumā visaktīvāk iesaistījās skolēni vecumā no 15 līdz 17 gadiem.

 

Ņemot vērā, ka skolēniem nav pietiekamas darba prasmes, pieredze un kvalifikācija, vairums skolēnu bija nodarbināti mazkvalificētās profesijās - palīgstrādnieks, labiekārtošanas darbu strādnieks, pārdevēja palīgs, apkopējs, sētnieks u.c., bet bija skolēni, kuri tika nodarbināti arī profesijās, kas prasa augstāku atbildību un darba prasmes – pārdošanas speciālista asistents, muzeja izstāžu un ekspozīciju zāļu uzraugs, klientu apkalpošanas speciālists, lidostas dienesta darbinieks, projektu asistents u.c.

 

Pasākumā piedalījās 467 darba devēji, to skaitā 126 pašvaldību iestādes un kapitālsabiedrības. Skolēniem tika piedāvātas 3 188 darba vietas (vienā darba vietā varēja nodarbināt vairākus skolēnus). Pašvaldību iestādēs un kapitālsabiedrībās bija nodarbināti 1804 skolēni jeb 47% no kopējā šovasar nodarbināto skolēnu skaita.

 

Visaugstākā darba devēju aktivitāte ir bijusi Rīgas reģionā - 33% no kopējā pieteikto darba vietu skaita, bet viszemākā Zemgales reģionā - 16%. Izpētot pašvaldību aktivitāti, secināts, ka visvairāk skolēnus nodarbinājusi Tukuma novada pašvaldība, kopumā nodarbinot 81 skolēnu. No komersantiem vislielāko skaitu skolēnu ir nodarbinājis SIA „Olimpiskais centrs „Ventspils”” – 100 skolēnus.

 

Aptaujājot pasākuma dalībniekus, secināts, ka kopumā gan skolēni, gan darba devēji ir apmierināti ar pasākuma norisi. Skolēni izteikuši vēlmi, piemēram, nodarbināt viņus ilgāk, bet vairāki skolēni vēlētos strādāt radošākās profesijās. Savukārt darba devēji iesaka pilnveidot skolēnu reģistrēšanās kārtību un palielināt dotācijas apjomu skolēnu ikmēneša darba algai.

 

Vasaras nodarbinātības pasākumā tika iesaistīti skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Iespēja strādāt valsts līdzfinansētajās darba vietās skolēniem bija no 1.jūnija līdz 31.augustam.


< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv