Datums 9. jūnijs, 2023
Laiks15.30–16.30
Vieta Cēsis, Cēsu pils parks, Valsts māja (36)
Sarunu šovs "Kā būt gudras un turīgas tautas daļai?"

9. jūnijā pulksten 15.30 festivāla LAMPA ietvaros notiks Sarunu šovs ar pievienoto vērtību "Kā būt gudras un turīgas tautas daļai?", kuru organizē Valsts kanceleja sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru, Ekonomikas ministriju, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Labklājības ministriju un Izglītības un zinātnes ministriju

Ekonomikas transformācijas process ietver Latvijas cilvēku iespējošanu vairāk pelnīt ar prātu – Work smart, not hard – kas ir līdz šim nepietiekami izmantots resurss. Digitalizācijas procesi un tiekšanās ražošanu pēc iespējas automatizēt vairs nenozīmē tikai jau ierastos centienus nodrošināt darbiniekiem digitālās prasmes. Mūsu sabiedrībai ir nepieciešama plašāka domāšanas maiņa.

Ne tikai skolēnam, studentam un strādājošajam jāspēj apgūt šodienas un nākotnes darba tirgum nepieciešamās prasmes, bet arī pedagogiem un darba devējiem jāspēj veidot pilnvērtīgu vidi un motivāciju to apgūšanai.

Paceļoties jaunā darbības kvalitātē ikvienam, Latvijas uzņēmēji spēs radīt produktus un pakalpojumus ar augstāku pievienoto vērtību. Vienlaikus nedrīkstam atstāt novārtā cilvēkus, kuri darba mūža nogalē visticamāk paši nepielāgosies nākotnes vajadzībām, bet turpinās būt nozīmīga.