Informācija presei Jaunumi Tiešsaistes
Teksts, logo, zīmējums: klēpjdators, robots un cilvēks

esf logo ansamblis

ESF projekts Nr.7.1.2.1/15/I/001 “EURES tīkla darbība Latvijā”

Konferencē diskutēs par Latvijas izaicinājumiem un iespējām cilvēkresursu stratēģijas plānošanā.

Šodien, 17. februārī, no pulksten 13:00 - 18:00 notiks starptautiska tiešsaistes konference “Nākotnes darbs Latvijā”. Tajā 17 vadošo pasaules un vietējo nodarbinātības politiku veidotāji un pētnieki, Eiropas nodarbinātības dienestu vadītāji, ekonomisti un uzņēmumu vadītāji dalīsies darba tirgus prognozēs, iezīmēs būtiskākos nodarbinātības izaicinājumus un prezentēs scenārijus nodarbinātības risku mazināšanai.

Konferences tiešraide būs publiski pieejama pasākuma mājaslapā www.futureofjobs.lv un Facebook platformā: https://ej.uz/futureofjobs.

Konferences mērķis ir rast atbildes uz jautājumiem par to, kuras būs pieprasītākās nākotnes prasmes un kā tās apgūt? Kā valsts, stratēģiski plānojot un koordinējot cilvēkresursu politiku, var palielināt konkurētspēju? Kāda ir uzņēmumu un valsts pārvaldes loma darbinieku prasmju attīstībā u.c.

Konferencē uzstāsies un to atklās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Eiropas Komisijas Darba un sociālo tiesību komisārs Nikolā Šmits, ES nodarbinātības dienestu tīkla (PES) priekšsēdētājs Johaness Kopfs un Nodarbinātības valsts aģentūras Latvijā direktore Evita Simsone, Luksemburgas Nacionālās nodarbinātības aģentūras direktore Izabella Šlesere, Dānijas nodarbinātības dienesta vadītāja Marija Šakha Vindum un pārstāvji no Somijas Ekonomikas un nodarbinātības ministrijas. Tāpat jaunāko pētījumu un datu prezentācijās dalīsies Pasaules Ekonomikas foruma vadošā pētniece Vaselīna Stefanova-Ratčeva, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) vecākais ekonomists Stjēns Brūke un vecākā projektu vadītāja Dr. Pireta Tonūrista, Stenfordas Universitātes datorzinātņu profesors Džons Mičels, Google CAE Mārketinga stratēģijas un darbību nodaļas vadītāja Ivana Grbavaca, Cognizant “Future of Work” centra vadītājs Bens Brings, Latvijas Bankas padomes loceklis Andris Vilks, Swedbank Grupas Talantu un līderības vadītāja Dženifera Florido, un Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētā profesore Zane Vārpiņa. Diskusiju moderēs Latvijas Universitātes (LU) asociētais profesors Daunis Auers.

Kā vēsta jaunākais Pasaules Ekonomikas foruma pētījums "The Future of Jobs 2020", lielākā daļa nākotnes profesiju šobrīd neeksistē (65% - 2030), liela daļa no šī brīža profesijām tiks automatizētas (47% - 2030), un aptuveni pusei no darbiniekiem būs nepieciešams pārkvalificēties jau līdz 2025. gadam.

Pasākums notiks angļu valodā un tam būs iespējams sekot līdz tiešsaistē konferences Facebook platformā https://ej.uz/futureofjobs, kā arī latviešu valodas tulkojums tiks nodrošināts konferences mājas lapā www.futureofjobs.lv.

*Pasaules ekonomikas foruma pārskats “The Future of Jobs 2020” (World Economic Forum, “The Future of Jobs 2020”)

Vairāk informācijai par konferenci un interviju iespējām ar konferences runātājiem:

Signe Lonerte, ERDA komunikācijas konsultante, signe.lonerte@erda.lv, tel. 29116146

Konferenci atbalsta:

Logo: Latvijas Valsts prezidenta kanceleja, Nodarbinātības valsts aģentūra, Swedbank, TET, ERDA