EURES Jaunumi
Fotogrāfija - NVA darbinieki

Apvienotās Karalistes latviešu apvienība «Bērzes Strazdi» no 21. līdz 23. jūnijam fonda «Daugavas Vanagi» muižas «Straumēni» teritorijā rīko tradicionālo  vasaras saulgriežu pasākumu, kas  ik gadu pulcē vairāk nekā piecus tūkstošus latviešu no dažādām pasaules valstīm.  Šajā pasākumā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) speciālisti informē mūsu tautiešus par atbalstu latviešu diasporas pārstāvjiem, kuri vēlas atgriezties Latvijā.

 “Vasaras saulgriežu svētki «Straumēnos» ir viens no lielākajiem latviešu diasporas vasaras pasākumiem. Latvijas valsts iestāžu pārstāvju tiešai komunikācijai, informatīvajam atbalstam un konsultācijām latviešu pulcēšanās vietās ir liela nozīme – šāds dialogs stiprina saikni starp valsti un tās pilsoņiem, veicinot abpusēju sapratni un uzticēšanos,” stāsta NVA direktora vietniece Kristīne Stašāne.

Saulgriežu pasākuma apmeklētājus NVA pārstāvji informēs par darba tirgus situāciju Latvijā, NVA un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES pakalpojumiem un valsts atbalstu tiem Latvijas valsts piederīgajiem, kuri vēlas atgriezties Latvijā. Ar latviešu diasporas pārstāvjiem “Straumēnos” tiksies NVA direktora vietniece Kristīne Stašāne, ESF Plus projekts "EURES tīkla darbība Latvijā" vecākā eksperte Ilze Luīze Mihailova, EURES konsultante Zane Meļķe, Attīstības un stratēģiskās komunikācijas nodaļas vecākā eksperte starptautisko attiecību jautājumos Dēzija Liza Pāvelsone. Šogad vasaras saulgriežu pasākumā Lielbritānijā konsultatīvo atbalstu tautiešiem sniegs arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

Fotogrāfija. Par atbalstu latviešu diasporas pārstāvjiem, kuri vēlas atgriezties Latvijā, NVA informē saulgriežu pasākumā Apvienotajā Karalistē

Atgādinām, ka NVA tīmekļvietnē ir izveidota sadaļa “Ja vēlaties atgriezties Latvijā / Remigrācijas atbalsts”, kurā ir apkopota noderīga informācija tiem Latvijas valsts piederīgajiem, kuri dzīvo un strādā ārvalstīs, bet plāno vai apsver iespējas atgriezties Latvijā. Šeit ir pieejama informācija par NVA un EURES atbalstu remigrantiem un pabalstiem, atgriežoties Latvijā, par valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem un valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai, par attālināto darbu starpvalstu kontekstā, par NVA reģistrētām vakancēm. Sadaļā atrodami arī vairāki bukleti un informatīvie materiāli, pieejami padomi CV izveidē, skatāma video instrukcija “Kā pieteikties vakancei NVA CV un vakanču portālā”, publicētas atbildes uz EURES konsultantiem visbiežāk uzdotajiem jautājumiem, ievietotas saites uz EURES raidījumu ciklu remigrācijas atbalstam "Esi informēts, atgriežoties Latvijā".