EURES Informācija presei Jaunumi
Vizualizācija, logo un tektstuāls saturs

 Vizuālā identitāte/logo - ES fondiProjekts nr. 7.1.2.1./15/I/001 „ EURES tīkla darbība Latvijā”

Šī gada 30. novembrī Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls EURES Eiropas darba dienu platformā rīkoja tiešsaistes darba dienu „Darbs un karjera Latvijā”. Pasākuma skatījumu skaits tīmeklī pārsniedza 38 tūkstošus.

Savus profilus Eiropas darba dienu platformā bija izveidojuši 1 258 darba meklētāji gan no Latvijas, gan no Francijas, Itālijas, Portugāles, Spānijas un citām Eiropas valstīm. Reģistrējušies darba meklētāji bija augstas kvalifikācijas speciālisti ar maģistra vai bakalaura grādu, vairāk nekā piecu gadu darba pieredzi un svešvalodu zināšanām. Tiešsaistes darba diena „Darbs un karjera Latvijā” bija lieliska iespēja piesaistīt Latvijas uzņēmumiem arī tos mūsu valsts piederīgos speciālistus, kuri šobrīd dzīvo un strādā ārvalstīs, bet plāno atgriezties Latvijā.

Darba iespējas piedāvāja tādi Latvijas uzņēmumi kā AS “Air Baltic Corporation”, SIA “Albert Cliff”, SIA “Allnex Latvia”, SIA “Amber Studio”, SIA “Atlas Aerospace”, SIA “Cabonline Customer Service Latvia”, SIA “Euro Live Technologies”, AS “G4S Latvia”, SIA “Ibanpay”, SIA “Intelligent Systems”, AS “Kesko Senukai Latvia”, SIA “KPMG Baltics”, VAS “Latvijas dzelzceļš”, SIA “Livonia Print”, “Luminor Group AB”, SIA “Maxima Latvija”, SIA “Mitigate”, SIA “MSC Shared Service Center Riga”, SIA "Norma - A", VSIA “Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca”, SIA “Pindstrup Latvia Ltd”, AS “Printful Latvia”, SIA “Rimi Latvia”,  SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca”, SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”, SIA “Skonto Prefab”, VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””, SIA “Tolmets”, SIA “Transcom Worldwide Latvia”, AS “Valmieras stikla šķiedra”, SIA “Valpro”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, AS “Virši-A”.

Darba devēji tiešsaistes darba dienā piedāvāja 526 brīvas darba vietas, kurām pieteicās 639 pretendenti. Izmantojot datoru vai mobilo ierīci un Skype aplikāciju, pasākuma laikā norisinājās vairākas darba intervijas.

Ikviens tiešsaistes darba dienas dalībnieks un skatītājs varēja saņemt arī ekspertu un valsts iestāžu speciālistu konsultācijas par darba un dzīves apstākļiem Latvijā, darba līguma veidiem, uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām, sociālajām garantijām un citiem jautājumiem. Eiropas darba dienu platformas apmeklētāji divu stundu laikā publiskajā čatā bija iesūtījuši 197 ziņas ar jautājumiem, uz kuriem atbildēja EURES konsultantu komanda.


Uzziņai:

  • Eiropas darba dienu platforma www.europeanjobdays.eu ir izveidota 2013.gadā, to koordinē Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls EURES un Eiropas Komisija.
  • EURES ir Eiropas valstu nodarbinātības dienestu un partneru sadarbības tīkls, tā galvenais uzdevums – atbalsta sniegšana darba ņēmējiem un darba devējiem Eiropas darbaspēka mobilitātes jautājumos.
  • EURES tīklā visā Eiropā strādā EURES konsultanti, kas ir specializējušies praktiskos, juridiskos un administratīvos jautājumos saistībā ar Eiropas darba mobilitāti starpvalstu un pārrobežu līmenī.
  • Latvijā EURES tīklu pārstāv Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un tās EURES konsultanti NVA filiālēs Cēsīs, Liepājā un Rīgā.

Ar EURES konsultantiem Latvijā var sazināties: