Informācija presei Jaunumi
Attēls ir sadalīts divās daļās. Pirmajā daļā Ilustratīvs attēls. Otrajā daļā teksts "Nākotnes darbs 2024" un logo. Apraksts zem attēla.

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina interesentus piedalīties ceturtajā ikgadējā nodarbinātības tēmai veltītajā starptautiskajā konferencē “Nākotnes darbs 2024”, kas šī gada 10.jūnijā notiks Rīgā.

Konferencē “Nākotnes darbs 2024” tiks apskatītas aktuālās nodarbinātības tendences,  apriests MI un tehnoloģiju pielietojums gan privātajā sektorā, gan valsts iestādēs, analizēti dažādu starptautisku pētījumu dati un diskutēts, kā šos risinājumus padarīt pieejamus plašākā mērogā. 

“Pēdējo gadu laikā darba tirgus ir būtiski mainījies tehnoloģiju un mākslīgā intelekta attīstības ietekmē. Regulāri dzirdam komentārus par nepieciešamību pēc darbinieku pārkvalifikācijas, kvalificētu darbinieku trūkumu. Konference “Nākotnes darbs 2024”, kas šogad Rīgā notiks jau ceturto reizi sadarbībā ar izciliem vietējiem un starptautiskiem nodarbinātības jomas pārstāvjiem, ir nozīmīga platforma, kas ļauj uzņēmumu un privātā sektora vadības komandu pārstāvjiem, personāla vadītājiem un citiem interesentiem satikties, lai uzzinātu jaunākās tendences, dalītos pieredzē par aktuālajiem rīkiem un risinājumiem, kurus potenciāli ieviest, domājot par Latvijas darba tirgus izaicinājumiem un turpmāko attīstību,” sacīja Evita Simsone, Nodarbinātības valsts aģentūras direktore.

Konferencē piedalīsies virkne nodarbinātības jomas ekspertu, tostarp Latvijas Republikas labklājības ministrs Uldis Augulis, Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone, Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes galvenais ekonomists Oļegs Krasnopjorovs, Le Forem (Beļģija) datu zinātnieks Frederic Hamoir. Privāto sektoru pārstāvēs Printful globālā personāla direktore Pārsla Baško, Swisscom DevOps Center Latvia valdes locekle Elīna Branta un uzņēmumu WiseWorkStats un Imum līdznibinātājs Jonas Jokstys.

Nodarbinātības valsts aģentūras partnerorganizācijas Coursera pārstāve Akanksha Kapoor sniegs informāciju par pieprasītākajiem tālākizglītības kursiem un prasmēm Latvijā un vēlāk piedalīsies diskusijā par prasmju pieejamību visām sabiedrības grupām kopā ar Annu Andersoni no Riga TechGirls un Lizu Belozerovu no Google.org. Plānots, ka konferences ietvaros tiks pirmo reizi publiskota informācija par jaunu izglītības iniciatīvu, kuru jau drīzumā plānots uzsākt Latvijā.

Konferenci noslēgs Pasaules Ekonomikas foruma (World Economic Forum) darba vietu radīšanas nodaļas vadītāja Elselot Hasselaar, prezentējot “Global Digital Jobs” ziņojumu un tā galvenos secinājumus.

“Starptautiskie un vietējie pētījumi apliecina steidzamu nepieciešamību pēc sistemātiskas darbības stratēģisku nodarbinātības jautājumu risināšanā. Investīcijas profesionālajā izglītībā un prasmju pilnveidē ir būtiskas, un to tiešā veidā ietekmē digitalizācija, mākslīgā intelekta attīstība un demogrāfiskie faktori. MI spēlē nozīmīgu lomu darba tirgus izmaiņās, radot jaunas iespējas un izaicinājumus. Sagaidām, ka konferences ietvaros šie jautājumi ne tikai tiks aktualizēti, bet kopā ar partneriem smelsimies iedvesmu konkrētiem soļiem nākotnes nodarbinātības jautājumu risināšanā,” sacīja Evita Simsone.

Konference notiks latviešu un angļu valodā. Ieeja ir bez maksas, bet nepieciešama iepriekšēja reģistrācija. Konference norisināsies klātienē, Fantadromā (Gustava Zemgala gatve 74a), no plkst. 9.00 līdz 13.30. Attālināti konferencei būs iespējams sekot līdzi Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapā www.nva.gov.lv. Klātienes apmeklējumam var reģistrēties līdz 6. jūnijam konferences mājaslapā www.futureofjobs.lv.

Konference “Nākotnes darbs 2024” tiek īstenota NVA Eiropas Sociālā fonda Plus projekta “Nodarbinātības valsts aģentūras veiktspējas stiprināšana”  4.3.3.6/1/24/I/001 ietvaros.

 

Preses relīzi sagatavoja Erda Group.


Papildu informācijai:
beta.konosonoka@erda.lv

+371 28600097

ES+NAP logo