Brīvprātīgie Informācija presei Jaunumi
Gada brīvprātīgais 2023 logo

5. decembrī visā pasaulē atzīmē Starptautisko brīvprātīgo dienu. Nodarbinātības valsts aģentūra aicina Latvijas iedzīvotājus un organizācijas pieteikt brīvprātīgā darba veicējus un organizētājus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu sabiedrības labā laika posmā no 2022. gada 22. novembra līdz 2023. gada 21. novembrim. Brīvprātīgo godināšanas mērķis ir pateikt paldies tiem Latvijas iedzīvotājiem un organizācijām, kas savu laiku ziedo brīvprātīgajam darbam sabiedrības labā, veicinot iedzīvotāju un organizāciju interesi un iesaisti brīvprātīgajā darbā. Latvijā Brīvprātīgo godināšana notiks desmito reizi.

Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone uzsver: “Jau desmito gadu Nodarbinātības valsts aģentūra godina brīvprātīgos no visas Latvijas. Šo gadu laikā brīvprātīgie ar savu darbu ir izmainījuši daudzas dzīves. Brīvprātīgie negaida, ka kāds cits risinās problēmas, bet rīkojās paši, gan palīdzot ikdienā un sagādājot prieku tiem, kuri nonākuši grūtībās, gan stājoties pretī lieliem izaicinājumiem un iesaistoties jaunu iniciatīvu īstenošanā. Ikviens brīvprātīgais ar savu darbu ir palīdzējis sabiedrībai kļūt izpalīdzīgākai, saliedētākai un spēcīgākai. Ar savu labsirdību un laipnību brīvprātīgie ir darījuši pasauli labāku un gaišāku. Brīvprātīgie ir pelnījuši pateicību par savu neatsveramo ieguldījumu, tāpēc aicinām pieteikt Latvijas iedzīvotājus un organizācijas, kas savu laiku ziedo brīvprātīgajam darbam sabiedrības labā,  godināšanai “Gada brīvprātīgais 2023”.”

Izvirzīt godināšanai “Gada brīvprātīgais 2023” brīvprātīgā darba veicējus vai organizētājus var jebkurš Latvijas iedzīvotājs, nevalstiskā organizācija, valsts vai pašvaldību iestāde. Pieteikuma anketas un Godināšanas nolikums pieejami portālā www.brivpratigie.lv. Pieteikumi jāiesniedz līdz 2023. gada 21. novembrim.

Godināšanu rīko Nodarbinātības valsts aģentūra sadarbībā ar Labklājības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Sabiedrības integrācijas fondu, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Latvijas Jaunatnes padomi, Daugavpils pilsētas Jaunatnes lietu un sporta pārvaldi, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādi “Sabiedriskais centrs”, Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centru, Valmieras novada fondu.

Pērn godināšanā “Gada brīvprātīgais 2022” goda zīmes saņēma:

  • Kristīne Verečinska - viena no aktīvākajām Sēlijas brīvprātīgajām sociālajā jomā;
  • Monta Vecozola - biedrības “Tavi draugi” brīvprātīgā, Ukrainas iedzīvotāju atbalsts;
  • Jurģis Pūkainis - brīvprātīgais aprūpes centrā “Rīga”, kur mīt bērni ar smagiem funkcionāliem traucējumiem;
  • Natālija Ivanova - brīvprātīgā insultu pārcietušo cilvēku un viņu radinieku psiholoģiskā atbalsta biedrībā „Vigor”;
  • Lienīte Ansone – “Hospiss LV” brīvprātīgā;
  • Biedrība “Tavi draugi” - humānās palīdzības sniegšana karā cietušajiem Ukrainas iedzīvotājiem gan Latvijā, gan Ukrainā;
  • Biedrība “Young Folks LV” - palīdzība Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri, meklējot patvērumu no kara, ierodas Rīgā;
  • Biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” - atbalsta sniegšana starptautiskās palīdzības saņēmējiem;
  • Biedrība ”Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija” - veicina bērnu un jauniešu personīgo izaugsmi, attīstot atbildīgam Latvijas pilsonim nepieciešamās dzīves prasmes un iemaņas.

Iepriekšējo gadu godināšanas video var noskatīties šeit: https://www.youtube.com/channel/UCY3pB7uCSjoUVAbXAFUJcSQ