EURES Informācija presei Jaunumi
NVA logo, ESF logo ansamblis, teksts, foto: Rīgas panorāma

ESF logo

ESF projekts Nr.7.1.2.1/15/I/001 “EURES tīkla darbība Latvijā” 

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES konsultanti veido ceturto raidījumu “Esi informēts, atgriežoties Latvijā”, kas būs skatāms 29. aprīlī plkst. 16.00 EURES Latvia Facebook lapā https://www.facebook.com/eureslatvia.

Šoreiz raidījuma vadītājs NVA EURES konsultants Andris Segliņš ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvjiem runās par atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai Latvijā. Raidījuma skatītāji uzzinās, kādi pirmie soļi ir jāveic, lai Latvijā īstenotu biznesa ideju, kāds ir valsts atbalsts un kā LIAA var palīdzēt uzņēmējiem. Tiks pārrunātas arī diasporas pārstāvju iespējas iesaistīties Latvijas ekonomikā. Tiešsaistes translācijas sekotāji EURES Latvia Facbook lapas komentāru sadaļā varēs uzdot savus jautājumus, interesenti varēs vienoties arī par attālinātām individuālajām konsultācijām.

25.martā NVA EURES Latvia Facebook lapā tika pārraidīts trešais cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” tiešsaistes raidījums, kas bija veltīts imigrācijas jautājumiem. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Juridiskās nodaļas vadītājs Arvīds Zahars informēja skatītājus par dzīvesvietas deklarēšanu, atgriežoties no ārvalstīm Latvijā, par uzturēšanās atļaujas saņemšanu tiem atbraucēju ģimenes locekļiem, kuri ir citas valsts pilsoņi, kā arī par uzturēšanās atļaujas saņemšanas kārtību Latvijā Apvienotās Karalistes pilsoņiem pēc šīs valsts izstāšanās no Eiropas Savienības. Trešo tiešsaistes raidījumu “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” jau ir noskatījušies 724 interesenti.

Atgādinām, ka visi cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” iepriekšējo tiešsaistes raidījumu ieraksti jebkurā laikā ir pieejami EURES Latvia Facebooklapā.

Raidījumu par EURES atbalstu remigrantiem Jūs varat noskatīties šeit: https://fb.watch/3UqqTbO-9y/, raidījumu par bezdarbnieka pabalstu un tā eksportu: https://fb.watch/3UmuRY0ysW/, bet raidījumu par dzīvesvietas deklarēšanu un uzturēšanos Latvijā: https://fb.watch/4AcZRZc6Oq/.

Tiešsaistes raidījumu ciklu “Esi informēts, atgriežoties Latvijā”, balstoties uz savu darba pieredzi un piesaistot dažādu jomu ekspertus, veido NVA EURES darba mobilitātes konsultanti, lai sniegtu remigrantiem aktuālāko informāciju par darba iespējām un dzīves apstākļiem Latvijā, valsts un pašvaldību institūciju pakalpojumiem un atbalstu, nepieciešamo dokumentu kārtošanu gan ārvalstī, pirms aizbraukšanas, gan Latvijā, atgriežoties, par bezdarbnieka pabalsta eksportu, nodokļiem, dzīvesvietas deklarēšanu,  iegūtās kvalifikācijas atzīšanu un uzņēmējdarbības uzsākšanu Latvijā,  kā arī citiem svarīgiem jautājumiem.

Cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” tiešsaistes raidījumi skatāmi EURES Latvia Facebook lapā katra mēneša pēdējā ceturtdienā plkst. 16.00Uz tikšanos 29 aprīlī!

NVA EURES konsultantu atbalsts pieejams ikvienam!

Ja Jums ir papildu jautājumi par darba iespējām Latvijā, sociālo aizsardzību (ģimenes pabalsti, bezdarbnieka pabalsts un tā eksports u.c.) vai starpvalstu nodokļu samaksu, aicinām sazināties ar NVA EURES konsultantiem.

Mājaslapa: www.nva.gov.lv/eures

E-pasts: eures@nva.gov.lv

Facebook: https://www.facebook.com/eureslatvia

Linkedin: www.linkedin.com/company/eures-latvia

Piektdienās no 13.00 līdz 15.00 EURES čats:

https://ec.europa.eu/eures/public/chat-with-eures-advisers