Informācija presei Jaunumi
Aizvadīta konference “Nākotnes darbs 2024” fotokolāža ar fotogrāfijām no konferences

10.jūnijā Rīgā notika ceturtā ikgadējā nodarbinātības tēmai veltītā starptautiskā konference “Nākotnes darbs 2024”.

Konferences ietvaros tika apskatītas aktuālās nodarbinātības tendences, apriests MI un tehnoloģiju pielietojums gan privātajā sektorā, gan valsts iestādēs, analizēti dažādu starptautisku pētījumu dati un diskutēts, kā šos risinājumus padarīt pieejamus plašākā mērogā. 

Konferencē labklājības ministrs Uldis Augulis, izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, finanšu ministrs Arvils Ašeradens diskutēja par cilvēkkapitāla stratēģiju attīstībai nākotnē. 

Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone konferences dalībniekus iepazīstināja ar aktualitātēm Latvijas darba tirgū. Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes galvenais ekonomists Oļegs Krasnopjorovs stāstīja par cilvēkkapitālu kā ekonomiskās izaugsmes veicināšanas faktoru.

Printful globālā personāla direktore Pārsla Baško, Swisscom DevOps Center Latvia valdes locekle Elīna Branta, airBaltic izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs Martins Gauss un Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Andris Bite diskutēja par darbaspēka gatavību nākotnes izaicinājumiem.

Uzņēmumu WiseWorkStats un Imum līdznibinātājs Jonas Jokstys analizēja ko par darba tirgus dinamiku Latvijā atklāj darba sludinājumi. Le Forem (Beļģija) datu zinātnieks Frederic Hamoir sniedza ieskatu nodarbinātības potenciāla noteikšanā ar mākslīgā intelekta palīdzību.

Nodarbinātības valsts aģentūras partnerorganizācijas Coursera pārstāve Akanksha Kapoor sniedza informāciju par pieprasītākajiem tālākizglītības kursiem un prasmēm Latvijā un vēlāk piedalījās diskusijā par prasmju pieejamību visām sabiedrības grupām kopā ar Annu Andersoni no Riga TechGirls un Lizu Belozerovu no Google.org. 

Konferences noslēgumā Pasaules Ekonomikas foruma (World Economic Forum) darba vietu radīšanas nodaļas vadītāja Elselot Hasselaar, prezentēja “Global Digital Jobs” ziņojumu un tā galvenos secinājumus.

Konferences videoieraksts

Konference “Nākotnes darbs 2024” tiek īstenota NVA Eiropas Sociālā fonda Plus projekta “Nodarbinātības valsts aģentūras veiktspējas stiprināšana”  4.3.3.6/1/24/I/001 ietvaros.

ES+NAP logo