Informācija presei Jaunumi
Ielūguma teksts, Latvijas valsts karogs, Vecrīgas skats

Eiropas Sociālā fonda logo

ESF projekts Nr.7.1.2.1/15/I/001 “EURES tīkla darbība Latvijā”

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību remigrācijas jautājumiem un akcentētu Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) darbību Eiropas nodarbinātības dienestu tīklā (EURES), 13. oktobrī no pulksten 10.00 līdz 14.00 kopā ar valsts un privātā sektora pārstāvjiem tiks rīkota konference - diskusija Kā atgriezt aizbraukušos Latvijas talantus?”.

Pasākuma norisei būs iespējams sekot tiešsaistē NVA Facebook lapā: https://www.facebook.com/events/4071217256239376

Konferenci atklās

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un labklājības ministre Ramona Petraviča.

Konferencē piedalīsies

Latvijas Universitātes asociētais profesors un Domnīcas Certus valdes priekšsēdētājs Daunis Auers, Luminor bankas ekonomists Pēteris Strautiņš, Starptautisko biznesa pakalpojumu centru asociācijas ABSL Latvija valdes priekšsēdētājs Fredis Bikovs un Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone.

Diskusijā piedalīsies

Pasaules Brīvo latviešu apvienības vadītāja Kristīne Saulītis, Amerikas Latviešu apvienības vicepriekšsēdis Mārtiņš Andersons, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, Ārvalstu investoru padomes (FICIL) izpilddirektore Linda Helmane, Nacionālo bruņoto spēku rekrutēšanas un atlases centra priekšnieks Rihards Rozenbaums un uzņēmuma Draugiem Group runasvīrs Jānis Palkavnieks.

“Remigrācija ir nozīmīgs un pēdējā desmitgadē arvien aktuāls jautājums Latvijas valstij. Tas ir arī viens no jautājumiem, kas kopš 2004. gada bijis arī Nodarbinātības valsts aģentūras dienas kārtībā. Šoruden, atzīmējot Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) 15 gadadienu, vēlamies turpināt aktīvu diskusiju par remigrācijas jautājumiem,” stāsta Evita Simsone, Nodarbinātības valsts aģentūras direktore. “Priecējošs ir fakts, ka šo jautājumu aktualizēšanā un risināšanā iesaistās arvien vairāk dažādu sektoru un institūciju pārstāvji. Gan sadarbība valsts, pašvaldību un privātā sektora līmenī, gan starptautisku darbavietu radīšana un valsts darba devēja tēls - šie visi ir jautājumi, par kuriem mums kopā aktīvi jādiskutē un pie kuriem jāstrādā, lai remigrācijas process būtu veiksmīgs un mums izdotos Latvijas valstij piesaistīt arvien vairāk aizbraukušo talantu.”

Konference - diskusija notiks

13. oktobrī no pulksten 10.00 līdz 14.00 VEF Kvartāla kultūrvietā Spīdola Ieriķu ielā 5A, Rīgā. Pasākuma tiešraide tiks nodrošināta Nodarbinātības valsts aģentūras Facebook lapā: https://www.facebook.com/events/4071217256239376

Mediju pārstāvji un citi interesenti aicināti pieteikt savu dalību līdz 9. oktobrim, rakstot

signe.bierande@nva.gov.lv