Andris Valerts ar NVA atbalstu komercdarbībai izveidojis uzņēmumu @Velomikseris, kas piedāvā izklaides iespējas pasākumiem. Kā Venstpils maratona kluba biedrības biedrs viņš bieži iesaistās sporta pasākumu rīkošanā Ventspilī, tā arī radusies biznesa ideja, stāsta uzņēmējs: “Man vienmēr pilsētā jautā: “Andri, vajag kaut ko jaunu un foršu”. Piemēram, vajag bērniem putu ballīti. Kad sākās NVA programma, atcerējos un uzreiz iedomājos - nopirkšu savu putu mašīnu. Stāstam par veselīgu dzīvesveidu un uzturu, ka daudz var lietot smūtiju tipa kokteiļus, izgudrojām velomikseri, ar kuru braucam pa pasākumiem - viesi uzkāpj uz riteņa un paši sev uzmaļ kokteili. Varam pieskaņot pie tematikas kokteilīti. Tas ir tik jautri, fifīgi. Nopirkām arī dūmu mašīnas, burbuļmašīnas, gaismas. Mūsu moto ir -"Padari savu ballīti neaizmirstamu". Esam gatavi piedalīties, gan pilsētas mēroga pasākumos, gan ģimenes pasākumā, gan uzņēmuma pasākumā un tā tālāk.”


Līdz uzņēmuma tapšanai Andris visu mūžu strādājis algotu darbu finanšu jomā, bijis arī baseinu pārvaldnieks Ventspils Olimpiskajā centrā, taču viņš uzskata, ka dzīvē pienāk brīdis, kad jāizvēlas vai strādāt sev vai pie kāda cita. “Izvēlēties, cik strādāt, kad ņemt brīvdienas, pašam pieņemt lēmumus, kurus neviens neapstrīdēs - tie ir Tavi lēmumi un Tu esi atbildīgs par šiem lēmumiem,” viņš klāsta personīgos ieguvumus no uzņēmējdarbības uzsākšanas.


“Ja man jautā kā finansistam, protams, šī ir vislabākā programma vispār Latvijā uzņēmējdarbības uzsākšanai, nu nav tik labas nevienas viennozīmīgi,” vērtē uzņēmējs: “Pietiekami liels grants, sešu mēnešu atbalsts, nav saistību, ka tā nauda pēc laika jāatdod. Uzsākt savu uzņēmējdarbību noteikti ir liels risks. NVA atbalsta programma šo risku ir samazinājusi līdz minimumam. Bija prieks, ka rakstot biznesa plānu, ir konsultants - forši, ja esi strupceļā, rakstot biznesa plānu, zvani konsultantam un viņš saka: “Es tev palīdzēšu!”. Man divu gadu laikā ir atskaites jādod un seko līdz - forši, tu pats sevi disciplinē. Tāpēc es saku šī programma ir vislabākā, jo risks ir vismazākais - lai cik esi gudrs, bizness var neiznākt ārejo apstākļu dēļ, nevis tāpēc, ka esi slikts uzņēmējs.”


Arī Andrim nācies uzņēmējdarbībā saskarties ar grūtībām: “Mēs esam tālu tikuši, bet protams, Covid-19 pandēmija mums iegrieza. Te es atkal varu paldies NVA pateikt - ja šo naudiņu es būtu ņēmis bankā kā aizdevumu, es ticamāk būtu tuvu bankrotam. Tagad piedāvājam uzņēmumiem komandas saliedēšanas pārgājienus, tāpat skaņu nodrošinām dažādos pasākumos, mums ir autonomās, uzlādējamās skaņu iekārtas, astoņas stundas strādā, mēs varam nodrošināt bezvadu mikrofonus un skaņu tā, lai pasākums ir interesantāks, atraktīvāks un efektīvāks. Mēs velkam un labi velkam, un viss notiek uz priekšu.”


Taujāts, kā izdodas atrast klientus Andris nosmej: “Protams, kad runā par klientiem, visi gudri saka: "Andri, ja tu neesi sociālajos tīklos, tad tu neesi". Es tam nepiekrītu. Tas neko nedod, reklāmu redzēs vienu reizi uz vienu sekundi. Tur ir jāliek nauda iekšā, es esmu runājis ar diezgan augstas raudzes cilvēkiem par to, bet neviens pat nevar pateikt cik. Labāk izdari labi savu darbu un būs klienti - reklāma no mutes mutē ir foršākā un stabilākā. Un nekad neceri uz ātriem panākumiem. Strādājiet palēnām, viegli, labi un dariet ar vislabāko sirdsapziņu - tā ka Jūs esat nostrādājuši pasākumu, Jūs esat nosvīduši, esat noguruši - to redz klienti.”


Nākotnē Andris vēlētos paplašināt savu uzņēmējdarbību kā mazs uzņēmums, kurā strādās ģimenes locekļi. "Man ir dēls, kas pirmajā kursā Latvijas Universitātē biznesu sāka mācīties un nāk man palīgā, šī viņam ir lieliska prakse. Mēs arī reklamējam - Valerts un Valerts nodrošina pakalpojumus", viņš stāsta: "Mums nav plāni būt lielākajiem Latvijā vai Baltijā. Doma ir ļoti mērena attīstība. Nāk palīgi uz lieliem pasākumiem, tomēr mēs paliksim ģimenes uzņēmums. Mēs lēnām ap

audzēsim produktu ar jauniem pakalpojumiem, lai varētu 30-40 cilvēkiem sarīkot labāko ballīti reģionā, tāds ir mūsu plāns."
Savukārt citus, kas domā par savas uzņēmējdarbības uzsākšanu, viņš aicina to darīt, ja ir ideja, kas aizrāvusi, nevis tāpēc, ka gadījies uzzināt par atbalsta saņemšanas iespējām: "Nevar izdomāt ideju naudai, var atrast naudu idejai. Tā tikai divus gadus pazaudēsiet no dzīves. Ja cep vislabākos sklandraušus un gribi cept daudz, ja remontē riteņus un krāso tos superkrāsā, gribas cept eklērus, remontēt datorus, gribas slēpes nomāt vai ko citu darīt, ja ir ideja un gribas darīt, bet tikai vajadzīga naudiņa, lai to īstenotu, šie līdzekļi tiešām palīdzēs īstenot savas idejas, risks ir minimāls, startējiet, dariet, Jums viss izdosies!”

Andris Valerts, Velomikseris