Ventspils Tehnikuma audzēkņi Vilnis un Mārcis, Kandavas lauksaimniecības tehnikuma audzēknis Rolands un Laidzes tehnikuma audzēkne Madara, kā arī Talsu 2. vidusskolas skolnieces Rebeka un Estere un Talsu Valsts ģimnāzijas skolēns Kārlis šovasar negribēja sēdēt mājās, bet izvēlējās vasaru pavadīt lietderīgi – gūstot darba pieredzi un pelnot naudu. Viņi strādāja uzņēmumā “Brabantia Latvia” - Vilnis un Rolands par metinātājiem, bet pārējie kolēģi par metālapstrādes operatoriem. Metinātāji esot apstrādājuši metālu – locījuši, izgriezuši noteiktās formās un, protams, metinājuši, savukārt metālapstrādes operatoru pienākums bijis salikt kopā ražojamo produktu detaļas.

 

 

Darbā bijis svarīgi ievērot kārtību un drošību, kā arī strādāt kvalitatīvi un izpildīt dienas normas. Kārlis un Estere stāsta, ka viņiem bijis interesanti, jo metālapstrādes operatoru darba uzdevumi bijuši daudzveidīgi. Savukārt metinātājs Vilnis teic, ka būtu labāk, ja viņa darba pienākumi būtu mainījušies biežāk, piebilstot, ka viņam palīdzējis darba vadītājs dodot “pozitīvu lādiņu”, kad viņš bija noguris.

 

 

 

Gandrīz visi šeit gribētu strādāt atkal – kolektīvs bijis draudzīgs un darbs paticis. Izņēmums ir Madara, kura jau apgūst citu profesiju – nākotnē viņa plāno kļūt par uzņēmēju. Rebeka stāsta, ka vēlētos kļūt par farmaceiti, bet Estere vēlas kļūt par tulkotāju. Vilnis plāno kļūt par servera speciālistu. Rolands iecerējis kļūt par automehāniķi. Kārlis vēl nav izlēmis ar kādu jomu saistīt savu dzīvi, bet cer, ka lai ko darītu, kļūs par labi apmaksātu speciālistu. Viņš ir apmierināts arī ar šovasar nopelnīto un plāno nopirkt jaunu telefonu. Rolands iecerējis nopelnīto ieguldīt sagatavojoties tālākām mācībām, bet Madara – lai iegūtu auto vadīšanas tiesības. Savukārt pārējie domā naudu tērēt dažādiem personiskiem izdevumiem.

 

 

 

 

 

Skolēnu darba vadītāji – “Brabantia Latvia” iecirkņa vadītāji Mārtiņš Grīnblats un Kaspars Bēterlsons teic, ka jaunieši bijuši atbildīgi, kārtīgi un pieklājīgi, ievērojuši uzņēmuma iekšējo kārtību, taču nekautrējušies arī izteikt savu viedokli. Ar padoto darbu viņi ir apmierināti un labprāt strādātu ar viņiem arī turpmāk. Skolēni bijuši motivēti un ātri apguvuši jaunas prasmes. Vecākiem un skolām Bēterlsons iesaka mācīt skolēniem uzņemties iniciatīvu un apdomāt katru situāciju, bet Grīnblats rosina skolās pēc iespējas vairāk mācīt praktiskās zināšanas.


SIA “Brabantia Latvia” personāla vadītāja Eva Nolendorfa stāsta, ka uzņēmums šogad vasaras darbu skolēniem piedāvā pirmo reizi, kopumā nodarbinot 16 jauniešus. Viņa atzīmē, ka drošības apsvērumu dēļ, nodarbināti tiek tikai pilngadību sasnieguši darbinieki. Pārējo noteikusi jauniešu personība - meklētās rakstura iezīmes bijušas akurātums un disciplinētība, svarīga bijusi arī attieksme: “Vienojāmies jau pašā sākumā, uzsākot sadarbību ar jauniešiem, un domāju mēs bijām uz viena viļņa sapratnes līmenī par šiem jautājumiem, un rezultāts ir labs”.


Savukārt no skolēniem dzirdētās atsauksmes tiks ņemtas vērā, lai labāk pielāgotos jaunās paaudzes darbiniekiem, teic uzņēmuma pārstāve: “Mēs nevaram salīdzināt vai kāda paaudze ir labāka darba tirgum, vai nē, bet katrai ir savas iezīmes, kas mums kā labiem vadītājiem ir jārespektē, lai mēs varētu sasniegt maksimālo rezultātu.” Nolendorfa uzskata, ka darbā gūtā pieredze jauniešiem ir vērtīgs ieguvums, jo ražošanas procesā nepieciešama punktualitāte un kārtība: “Tās ir lietas ko viņi paņems ne tikai savai profesionālajai kompetencei, bet arī turpmākajai dzīvei un par to mums patiešām ir patiess prieks.”