Uzņēmums IKEA šogad vasaras nodarbinātības pasākuma ietvaros nodarbināja 32 skolēnus. “IKEA ir darba vieta, kur sākt veidot savu karjeru, to attīstīt vai restartēt. Darbam IKEA piesakās jaunieši, kas uzsāk darba gaitas, speciālisti, kas turpina profesionālo izaugsmi, tāpat pie mums strādā arī vecāka gadagājuma cilvēki, kas IKEA vēlas restartēt savu darba dzīvi vai apgūt jaunas iemaņas un prasmes. Piedāvājam arī iespēju strādāt nepilnas slodzes darbu vai maiņu darbu, lai darbu varētu apvienot ar citām nodarbēm, piemēram, mācībām. Mēs arī atbalstām darbinieku personīgo un karjeras izaugsmi, piedāvājot gan tā dēvēto vertikālo izaugsmi, gan izmēģināt darbu citā amatā šajā uzņēmumā. Tā ir iespēja iepazīt dažādas profesijas, apgūt dažādās nodaļās noderīgas iemaņas, un darbinieki var arī veidot karjeru citu valstu IKEA,” stāsta Iveta Rozīte, IKEA Latvija Cilvēkresursu un uzņēmuma kultūras nodaļas vadītāja. Viņa papildina: “Mēs uzņēmumā uzturam arī īpašu darba kultūru, iedzīvinot kopējas vērtības, rūpējoties par ilgtspēju, vienlīdzību un kopības sajūtu. Tradīcijas un laika pavadīšana kopā vieno komandu un palīdz vairot pozitīvu noskaņojumu, kā rezultātā diena, kas aizvadīta IKEA, ir vairāk nekā tikai darba diena.”

Emīls Laucis skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma ietvaros strādāja IKEA, jo vēlējies pavadīt vasaru pilnvērtīgi. "Gribējās, lai dienas ir piepildītas. Es sapratu, ja man ir mērķis, es spēju pavadīt laiku arī darot ko lietderīgu", viņš teic. Emīls bija palīgs veikala pašapkalpošanās zālē. "Darba pienākumi ir palīdzēt vadītājam un klientiem, kā arī uzturēt kārtību", stāsta jaunietis, "Darbs ir interesants – katru dienu es iemācos kaut ko jaunu. Tā ir mana pirmā darba pieredze, un darbs man ir iemācījis, ko nozīmē strādāt. Kolēģi ir ļoti jauki un esmu ieguvis jaunus draugus."

Visvairāk darbā Emīlam patika sarunas ar klientiem, viņš norāda: "Ja ar jauku sarunu vai palīdzot esmu kādam licis pasmaidīt, tas man sniedz gandarījumu un dod spēku." Gūtā darba pieredze likusi pārdomāt arī nākotnes plānus, atklāj Emīls: "Es esmu pārdomājis vēlreiz savu karjeras izvēli. Iepriekš mani vairāk saistīja IT nozare, taču, strādājot šeit, mani ļoti ieinteresējusi arī loģistika un uzņēmējdarbība. Man patīk būt patstāvīgam un pieņemt pašam savus lēmumus, risināt situācijas un problēmas dažādos veidos." Galvenais ir uzņemties atbildību, pelnīt pašam naudu un veidot savu karjeru, uzsver Emīls.