Māsas Rebeka un Annija šovasar piedalījās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā. Annija jūlijā strādāja SIA “Lekon” veikalā “Mājturības preces” par pārdevējas palīdzi, bet Rebeka augustā strādāja SIA “Rēzeknes gaļas kombināts” par informācijas ievadītāju – operatoru. Meiteņu mamma Tatjana raksta, ka arī viņai daudz nozīmējusi iespēja meitām vasarā strādāt.

Viņa novērtē, ka abas meitas lietderīgi pavadīja savu brīvo laiku, ieguva jaunas darba prasmes, iemaņas un pieredzi, guva apziņu, ka viss jādara punktuāli un akurāti, guva pieredzi, kā strādāt un sazināties ar dažāda vecuma un ieņemamo amatu cilvēkiem. Par nopelnīto algu viena meita nopirkusi telefonu, bet otra – datoru. Tatjana stāsta, ka Annija, strādājot veikalā, pirmo nedēļu žēlojusies, ka nogurst kājas visu dienu kārtojot un liekot preces. Saprotot, ka darbs veikalā nav no vieglākajiem, meita esot apņēmusies: “Mamma, es labi mācīšos un tiekšos pēc tādas profesijas, kur man nebūs visu dienu jāstrādā, stāvot kājās”. Mamma priecājās arī, ka abām meitām, beidzot darbu, kolēģi pateikušies par apzinīgi un kvalitatīvi paveikto darbu. Rebekai piedāvāts strādāt svētdienās arī turpmāk.

Tatjana uzskata, ka NVA piedāvātā atbalsta programma skolēniem ir ļoti lietderīga un pozitīva, tāpēc viņa aicina turpināt atbalstīt bērnu iesaisti vasaras darbos. Viņa izsaka pateicību NVA Rēzeknes filiāles vadītājai Inārai Šindarjovai, nodarbinātības organizatorēm Ivetai Sandorei un Ingrīdai Ančupānei, darba devējiem SIA “Rēzeknes gaļas kombināts” un SIA “Lekon”, kā arī meitu kolēģiem par meitenēm doto iespēju strādāt un iemācītajām jaunajām zināšanām, prasmēm un iemaņām.

Aizvadītajā vasarā kopumā NVA Rēzeknes filiālē 238 darba devēju izveidotajās darba vietās strādāja 240 skolēni. Piedāvājam nelielu ieskatu viņu darba gaitās: