Anastasija Ptičkina un Ivo Sivko šovasar NVA skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma ietvaros strādā Elejas tūrisma informācijas punktā, kas atrodas Tējas namiņā Elejas muižas parkā. Abi jaunieši šeit strādājuši arī iepriekšējās vasarās. “Manuprāt, tā ir iespēja gan uzzināt kaut ko jaunu, gan arī nopelnīt kādu naudiņu”, atzīst Anastasija.


Jauniešu darba pienākumos ietilpst ne vien sniegt informāciju tūristiem, bet arī palīdzēt organizēt dažādus pasākumus. Ivo stāsta: “Kad notiek pasākumi, palīdzam visu sagatavot. Piemēram, kad notika Tējas svētki, arī kad kāzas notiek palīdzam visu sagatavot un izrotāt. Man patīk izgreznot kāzām - cik skaisti viss izskatās”. Arī Anastasijai dekorāciju veidošana šķietot visinteresantākais darbs, jo tas ļauj radoši izpausties. “Tā ir arī iespēja iemācīties kaut ko jaunu gan dekorēt kāzās, gan vadīt pasākumus. Interesanti ir uzzināt vietas, kur dzīvoju, vēsturi.
Manuprāt, visvairāk esmu ieguvusi komunikācijas prasmes - jāmāk pastāstīt par šo vietu, vēsturi. Nevari kautrēties, nevari sēdēt malā - ir jārunā, lai cilvēkiem ir interesanti”, viņa atzīst: “Tas ir interesants darbs, jo nevari zināt kā kura diena paies, manuprāt, tas ir labi, ka visas dienas nav vienādas un katru dienu pieredzi kaut ko jaunu”. Savukārt Ivo vērtīgi licies iegūt prasmes komunikācijā ar cilvēkiem no citām valstīm. “Strādāt ar cilvēkiem un iemācīties valodas, tas man liekas vislielākais ieguvums", viņš teic.