Šūšanas tehnoloģe Jana Plotniece ar NVA atbalstu komercdarbības uzsākšanai izveidojusi pati savu šūšanas uzņēmumu Textiles. “Mani vecvecāki bija šuvēji, tāpēc arī izvēlējos šūšanas sfēru. Mācījos Rīgas tehniskajā modes un dizaina vidusskolā Juglā sāku lēnām šūt, pastrādāt šur tur pie citiem, tad sagribējās pašai šūt. Gribējās pa savam visu darīt, nevis būt ierobežotai. Vēlējos pati organizēt savu darbu, savu darba laiku un strādāt pēc saviem noteikumiem, ražot, palīdzēt uzņēmumiem, sniegt pakalpojumus”, viņa stāsta: “Šujam tekstilizstrādājumus vairumā, dažādiem uzņēmumiem, piemēram, sporta preču ražotājiem un latviešu apģērbu ražotājiem. Pārsvarā tie ir apģērbi - kleitas, sporta apģērbi, t- krekli, legingi, visdažādākie izstrādājumi.”

Tomēr bez NVA atbalsta uzņēmums, iespējams, nemaz nebūtu ticis izveidots, viņa atzīst: “Es tajā laikā biju bezdarbniekos un nezināju īsti ko darīt - negribējās iet pie citiem strādāt, jo šajā sfērā diezgan maz var nopelnīt. Tika piedāvāta šāda iespēja un tāpēc arī varēju nodibināt uzņēmumu, zināšanas jau bija, bet bija vajadzīgs finansiāls atbalsts, par kuru tika iepirktas iekārtas.”

Visgrūtākais uzņēmuma izveidē ir klientu meklēšana, uzskata Jana: “Mēģinu aktīvi darboties Facebook, mēģinu iet uz pasākumiem, vienkārši runāt ar cilvēkiem, iepazīstināt  viņus ar sevi, varbūt tas pat vairāk.” Par iemesliem kāpēc izvēlēties viņas uzņēmuma pakalpojumus Jana  darbs uzskata ātros izpildes termiņus, cenas un arī attieksmi. “Ja klients atraksta, ko vēlās, viņam tiek atbildēts uzreiz un organizēts darbs, nevis pēc pāris dienām”, uzņēmēja uzsver.

Nākotnē Jana cer paplašināt savu uzņēmumu, tuvākajā laikā pieņemot darbā lielāku komandu.

Savukārt citus, kas apsver iespēju uzsākt savu uzņēmējdarbību viņa iedrošina: “Ja cilvēks vēlas savu laiku plānot pats un dzīvot brīvi, tad tas noteikti ir jādara!”