Martins Kunstbergs Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotā ES fondu projekta „Jauniešu garantijas” ietvaros strādā biedrībā „Radošo personību klubs LIGZDA”. Noteikt profesionālo piemērotību viņam palīdzēja NVA karjeras konsultants.

- Radošo personību klubs LIGZDA” ir mana pirmā darba vieta, - stāsta Martins: Bija neparasti uzsākt jaunu darbu un iepazīties ar jaunu vidi. Ļoti ātri iejutos savā darba vietā un ar kolēģiem ātri vien atradu kontaktu. Tagad ar lielu prieku nāku uz darbu, ar grūtībām īsti neesmu saskāries. Manos darba pienākumos ir darbs ar klientiem radošajās darbnīcās. Šī ir lieliska iespēja pilnveidoties un attīstīt savas prasmes. Nodarbību laikā mēs gatavojam kartiņas, putnu būrīšus un citas lietas. Regulāri atjaunoju informāciju par aktualitātēm, kas saistītas ar biedrības darbu. Ļoti patīk popularizēt biedrību, stāstot par to gan pieaugušajiem, gan bērniem un veicinot viņu interesi.

Martins stāsta, ka daudz mācās no sava darba vadītāja, ar kuru ir izveidojusies ļoti laba sadarbība:

- Esmu iemācījies patstāvību, kā sarunāties ar cilvēkiem un veikt radošos darbus, kā arī tikt galā ar dažādām situācijām, ar kurām jāsastopas ikdienā.

Lai Martins varētu sākt strādāt, viņam bija jāpielāgo darba vieta. Biedrības telpas atrodas otrajā stāvā, bet Martinam ir pārvietošanās grūtības, tāpēc tika pielāgotas kāpnes: uzlikti papildus kāpņu lenteri, lai būtu pie kā pieturēties. Pēc NVA pieaicinātā ergoterapeita rekomendācijas pielāgots tika arī darba krēsls, iegādāti speciāli paliktņi.

- Pašlaik darba vietā jūtos labi, ir pieejams viss nepieciešamais, - stāsta Martins: Darba grafiks mani ļoti apmierina - no rītiem varu pagulēt, bet vakarā ilgāk pastrādāju. Augsti vērtēju sadarbību ar darba devēju un kolēģiem. Man ļoti nozīmīga bija komunikācija ar brīvprātīgo puisi no Itālijas - Leonardo Cecerinī. Ar šo puisi sazinājāmies angļu valodā, tā bija laba iespēja uzlabot savas angļu valodas prasmes. Kopā mēs strādājām un radoši izpaudāmies - gatavojām leļļu izrādes ar viņa sarakstītu scenāriju.
Protams, man ir vēlme pilnveidot savas zināšanas un prasmes. Vēlos vairāk iegūt zināšanu pedagoģijā, radošajā un mākslas jomā, gribu attīstīties.

 


Cilvēkiem ar invaliditāti ir nepieciešama iespēja strādāt

 

Martina darba devēja - biedrības „Radošo personību klubs LIGZDA” vadītāja Raimonda Ertnere stāsta:

- Galvenais noteikums, pieņemot darbinieku, ir viņa motivācija un vēlme strādāt, vēlme pašam darboties un attīstīties. Martinam piemīt šīs īpašības. Viņš ļoti labi spēj iejusties darba vidē, labi komunicē gan ar mani, gan kolēģiem, gan biedrības apmeklētājiem. Ar Martina atnākšanu ir uzlabojusies gaisotne biedrībā, jo viņš vienmēr ir uz vietas, visus laipni sagaida, sarunājās ar viesiem, ir draudzīgs.

Martinam ir pietiekoša kompetence darba uzdevumu izpildei, viņš ļoti ātri mācās, šī gada laikā viņš ir iemācījies organizēt pulciņus, pats māk plānot, organizēt un vadīt radošās darbnīcas. Viņš ir apguvis visu nepieciešamo, spēj ar visu tikt galā pats.

Man arī iepriekš ir bijusi pieredze cilvēku ar invaliditāti nodarbināšanā, un tā ir tikai pozitīva. Saprotu, ka cilvēkiem ar invaliditāti ir nepieciešama iespēja strādāt un es, iesaistoties dažādos projektos, to sniedzu.

 

Martins uztur kolektīva garu

 

Martina kolēģe Dita Podniece:

- Viennozīmīgi varu teikt, ka Martins ir iejuties kolektīvā un darba vidē. Viņš ir apguvis gan savus darba pienākumus, gan ir labs palīgs biedrības darbībā. Noteikti varu teikt, ka viņam vislabāk padodas komunikācija ar biedrības viesiem, ar kolēģiem. Viņš ļoti labi spēj prezentēt un popularizēt biedrību. Grūtības, kas viņam saistītas ar darbu, neesmu ievērojusi. Nepieciešamības gadījumā mēs vienmēr sniedzam savu atbalstu. Ja jāveic kāds smagāks darbs, piemēram, kaut ko atnestu, noliktu, palīdzu gan es, gan citi kolēģi. Martins, protams, sniedz atbalstu arī man. Tā kā viena no viņa stiprākajām pusēm ir komunikācija, viņš vienmēr spēj visu sarunāt un pastāstīt. Martins uztur kolektīva garu!