Lutriņu pamatskolas skolniece Megija vēlējās vasarā strādāt, lai nopelnītu naudu. Tā kā viņai patīk bērni, meitene izvēlējās darbu pirmskolas izglītības iestādē “Graudiņš”, kur strādāja par skolotāja palīgu. Lai gan iepriekšēja darba pieredze Megijai nebija bijusi, viņa stāsta, ka visu uzdoto jau iepriekš pratusi – palīdzējusi ar dažādiem darbiem, piemēram, klājusi galdus, mazgājusi veļu, uzkopusi telpas, ģērbusi bērnus. Visvairāk paticis spēlēties un vērot bērnus dažādās situācijās. Skolniece vēlētos pie šī darba devēja strādāt arī turpmāk.

 

Pirmskolas izglītības iestādes “Graudiņš” vadītāja Vita Vītola stāsta, ka NVA skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā iesaistījās, jo vasaras mēnešos, kad bērnudārzu apmeklē salīdzinoši mazāk bērnu, ir daudz jāpaveic un visu paveikt saviem spēkiem nevar paspēt, tāpēc ir darbiņi ko varētu padarīt, bet ikdienā nākas atlikt. No skolēniem tiek gaidīta spēja saprasties ar bērniem un pielāgoties darbam ar dažādām vecuma grupām.

 

“Graudiņš” skolēniem iespēju strādāt vasarā piedāvāja jau pagājušajā gadā, salīdzinot Vītola atzīst: “Katram iet savādāk, cits pie visa pierod un apgūst ātrāk, citam tas neiet tik raiti. Grūtāk ir iekļauties ritmā un tikt līdzi ar darāmajiem darbiņiem, bet prakses beigās jau skolēns visu ir apguvis un droši tiek galā arī bez citu palīdzības. Ar skolēnu darbu esam apmierināti un motivācijas viņiem netrūkst. Viņiem ir lieliska iespēja izmēģināt ko jaunu savā dzīvē un par to saņemt samaksu, kā arī iespēja iepazīt pieaugušo darbu un ikdienu.” Viņa aicina pedagogus un vecākus skolēnus iedrošināt nebaidīties darīt un nekļūdīties.