Marta mācās Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijā un jau otro gadu vasaras brīvlaikā strādā “Rēzeknes Gaļas Kombināta” veikalā kā pārdevēja palīdze. Strādājot pirmo gadu, šis darbs meitenei ļoti iepatikās, tādēļ arī šogad viņa pieteikusies darbam tieši šajā uzņēmumā.


Skolnieces darba pienākumos ietilpa kārtības uzturēšana veikala telpās, preču izvietošana vitrīnās, produktu termiņu pārbaude un veikala klientu apkalpošana.


Sākumā lielākās grūtības sagādāja agrās celšanās no rītiem, taču ar laiku meitene iemācījās motivēt sevi laicīgi doties uz darbu, arī pārējie darbinieki palīdzēja viņai iejusties darba ritmā. Pati Marta par galveno panākumu uzskata to, ka izdevās apkalpot pircējus tik labi, ka arī nākotnē cilvēki turpināja smaidīgi nākt uz veikalu.

 

Vladimirs Jegorčenko, SIA “Rēzeknes gaļas kombināts” valdes priekšsēdētājs

 

Vladimirs Jegorčenko atzīst, ka sakarā ar to, ka vasaras mēnešos darba veikalā kļūst krietni vairāk, ir nepieciešams pārdevēja palīgs, un skolēni šādam darbam ir ļoti atbilstoši. SIA “Rēzeknes gaļas kombināts” izskata iespēju arī apmācīt uz vietas iespējamos potenciālos darbiniekus.


Pārdevēja palīgam jābūt atbildīgam, čaklam, pozitīvi noskaņotam attiecībā pret pircējiem un veikala darbiniekiem – Marta šādām prasībām atbilda pilnībā. Ja nākamajā gadā uzņēmumam atkal būs iespēja nodarbināt skolēnus, tad darba devējs pauž apņēmību atkal piedāvāt Martai darbu veikalā.