Siguldas Valsts ģimnāzijas skolnieces Lote un Elza vasarās strādā un izvēlas brīvlaiku šādi pavadīt, lai nopelnītu naudu un gūtu darba pieredzi. Šovasar viņas strādāja par viesnīcas pakalpojumu speciālistēm – sveica viesus, ierādīja viņiem numuriņus, rūpējās par tīrību un kārtību gan viesnīcas telpās, gan pagalmā. Attiecības ar kolēģiem bijušas ļoti draudzīgas. Darba devējs vienmēr parādījis, kā konkrētais darbs ir jādara, palīdzējis, ja ko nesaprata. Meitenes saka, ka iemācījušās visus tīrīšanas noslēpumus un nu spēj šo darbu daudz ātrāk un efektīvāk. Elza atzīst, ka reizēm nogurusi no darba uzdevumu vienveidības, taču no otras puses rutīna palīdzējusi izstrādāt paņēmienus kā darbiņus izdarīt ātrāk un labāk.


Elza savu nākotni saista ar tūrisma vai ēdināšanas jomu. Viņa gribētu atvērt savu kafejnīcu vai restorānu. Par šovasar nopelnīto nopirks sev nepieciešamās lietas un varbūt kaut kur aizbrauks. Savukārt Lote vēlētos kļūt par ugunsdzēsēju, bet nopelnīto naudu viņa izmantos, lai iegūtu autovadītāja apliecību.


SIA “Rex Enterprises” un SIA “Saules kvartāls” valdes loceklis Jānis Saulītis stāsta, ka vēlējās palīdzēt skolēniem gūt pirmo darba pieredzi un saprast, kā tas ir - diendienā doties uz darbu un veikt uzdotos pienākumus. Tāpat bijuši nepieciešami darbinieki un skolēnus ir vieglāk apmācīt, jo viņi ir atvērtāki un ieinteresēti apgūt jauno, tāpēc visu apgūst daudz ātrāk. No skolēniem tika gaidīta ne tikai prasme mācīties un vēlme strādāt, bet arī komunikablitāte, kārtīgums un valodu zināšanas. Ar šovasar nodarbinātajiem bērniem labprāt sadarbotos arī turpmāk, jo viņiem varētu iemācīt vēl ko jaunu bez šogad jau apgūtā un uzticēt papildus pienākumus.