Kristiana un Danija šovasar skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma ietvaros strādā Latvijas Nacionālajā arhīvā. Abas meitenes pasākumā piedalās jau trešo gadu.

Kristiana teic: "Es uzskatu, ka NVA piedāvā lielisku iespēju skolēniem, jo jaunieši gūst darba pieredzi, izjūt atbildību un kļūst patstāvīgāki. Strādājot arhīvā, uzkrāju pieredzi profesijā “arhīvists”, ieguvu jaunas prasmes un izzināju arhīva nozīmi! Es noteikti iesaku katram pamēģināt pastrādāt dažādās profesijās, lai uzzinātu, par ko vēlies strādās nākotnē vai tieši pretēji, par ko nekad nestrādāsi! Ir patīkami saņemt atalgojumu, taču vēl patīkamāk būs, kad nākotnē darba devēji novērtēs darba pieredzi!".

Kristiana

Savukārt Danija stāsta: "Esmu jau guvusi pozitīvu pieredzi darbā, katru reizi apgūstot kaut ko jaunu un noderīgu turpmākajām darba gaitām. Esmu uzlabojusi komunikācijas un sadarbības prasmes ar darba devēju un darbiniekiem, kas atvieglo un padara darba vidi patīkamāku, tāpēc noteikti piedalīšos pasākumā arī nākamo gadu, lai iegūtu aizvien lielāku izpratni par norisēm darba tirgū."

Danija