NVA direktores vietniece Aiga Balode vizītes laikā Talsos apciemoja darba devēju Kristīni Kromani, kurai pašā Talsu sirdī ir Kafijas namiņš "Ie-pauzē". Kristīnes meitas Endija Kitija un Katrīna Diāna šovasar piedalījās skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā. Endijai, kurai jūlijā jau palika 21, tā bija trešā un pēdējā iespēja piedalīties pasākumā, bet jaunākai meitai 15 gadus vecajai Katrīnai - pirmā.

Kā stāsta meiteņu mamma, pirmajā reizē iesaistīties pasākumā ģimenei piedāvājusi Upesgrīvas speciālās internātpamatskolas direktore.
"Mana vecākā meita ir absolvējusi šo skolu un turpina mācīties filiālē Laidzē par pavāra palīgu. Lieliska iespēja gūt iemaņas virtuves darbā, klientu apkalpošanā... Toreiz bija uztraukums gan man, gan meitai, jo braukāja katru dienu patstāvīgi. Nebija viegli nevienai no mums - motivācija, piespiešanās, dienu skaitīšana un nebeidzams prieks par pēdējo darba dienu. Godam izturēja. Tā ir lieliska dzīves pieredze, pienākuma sajūta, socializēšanās," pieredzē dalās Kristīne.

Šovasar Kristīne meitas nolēmusi nodarbināt savā kafijas veikaliņā. "Endija strādāja jūnijā, bij cits prieks strādāt, jo pazīstama vide, mamma... Jūlijā, augustā - Katrīna", viņa stāsta. Darbs meitām bijusi lieliska iespēja uzlabot saziņas prasmes, uzskata uzņēmēja: "Klientam jāuzbur sajūtas, kuras viņš baudīs tepat, mājās vai ar smaidu atcerēsies citu dienu", apziņa, ka katru dienu noteiktā laikā jābūt darbā un jāstrādā veidojot pienākuma sajūtu, bet pašu nopelnītai naudai ir cita vērtība. "Esam pateicīgas par šādu iespēju un cenšamies arī citus motivēt uz šāda pasākuma izmantošanu", teic Kristīne: "Dokumentācija nav sarežģīta. NVA Talsu filiāles nodarbinātības organizatore Ina Mežavilka vienmēr ir atsaucīga, pacietīga, laipna. Prieks aiziet, vai piezvanīt, jo zinām, tiksim uzklausītas un pacietīgi pamācītas."

Lietotāja Nodarbinātības valsts aģentūra attēls.

Lietotāja Nodarbinātības valsts aģentūra attēls.                  Lietotāja Nodarbinātības valsts aģentūra attēls.