Jānis Silabriedis ar NVA atbalstu komercdarbības uzsākšanai izveidojis kūpinātavu IK ''LoBumeņš''​. Jānis, pēc ilgiem darba gadiem, kļuvis par bezdarbnieku sakarā ar pēkšņām veselības problēmām, pēc kuru atrisināšanas nācies raudzīties pēc cita darba. Esot bezdarbniekam radās iespēja piedalīties NVA projektu vadības kursos un piedalīties konkursā, lai iegūtu atbalstu komercdarbības uzsākšanai. “Mājās bija neliela kūpinātava pašu vajadzībām, bet nolēmām padalīties [ar kūpinājumiem], padalījāmies, cilvēkiem iegaršojās, apjomi kļuva lielāki. Radās ideja par savu biznesu” viņš atceras. Patlaban uzņēmumam jau izveidojies savs klientu loks, teic Jānis: “Mums ir WhatsApp grupa, kurā apziņojam klientus. Ir tādi, kuri paši jau zina, kad kūpinām un brauc - reklāma no mutes mutē ir tā labākā.”

Uzņēmējs uzskata, ka NVA dod daudz un nekad neatsaka palīdzību - palīdz, konsultē, piešķir konsultantu un ekspertu, kas arī novērtē paveikto un sniedz padomu. Grūtākais uzņēmuma veidošanas procesā esot dokumentācijas kārtošana, taču šajās lietās labi orientējoties un palīdzot viņa sieva. Sarežģītākais bija sakārtot dokumentāciju atbilstoši Pārtikas un veterinārā dienesta prasībām, taču arī viņi pārbaudes laikā priecājās par paveikto rezultātu.”

Vaicāts par veiksmēm un neveiksmēm, ar kurām nācies saskarties, Jānis atzīst: “Protams, ka reizēm liekas, viss jāmet pie malas un jāiet strādāt algotu darbu, taču saņemamies, turpinām, sabožam vaigus, cīnāmies, ejam tālāk. Savukārt veiksme ir tas, ka tas ir Tavs, Tev patīk, nevis ej uz darbu, kurš Tev ar laiku apnīk, bet dari ar prieku, ar sirdi un dvēseli. Katru gaļas gabaliņu apviļā, apmīļo un sava veida sirdsmieru gūsti no procesa.”

Par nākotnes plāniem Jānis stāsta: “Plānoju apgūt pārtikas tehnologa profesiju. Ceru, ka lietas kļūs skaidrākas, varēs paplašināt produktu loku un piesaistīt vēl darbaspēku - tā kā mēs ar sievu esam ar invaliditāti, labprāt šādi atbalstītu citus darbspējīgus cilvēkus ar invaliditāti."

Citiem, kas apsver iespēju uzsākt uzņēmējdarbību ar NVA atbalstu, Jānis iesaka: " Jāiet un jādara, jo vieglāk ir nožēlot to, ko Tu esi izdarījis, nevis to, ko Tu neesi izdarījis. Ja ir vēlme darboties un piepildīt ieceres - tikai uz priekšu!"

IK Lobumeņš produkcija