Inta Ruskule ar NVA atbalstu komercdarbības un pašnodarbinātības uzsākšanai izveidojusi IK "IR Projekti" un nodarbojas ar būvniecības projektu izstrādi un vadību. Viņa stāsta: “Es esmu būvinženiere, piedāvāju dažāda veida inženieru konsultācijas saistībā ar būvniecības projektiem. Ideja uzsākt uzņēmējdarbību radās, kad aizgāju no darba pašvaldībā - biju pamanījusi, ka cilvēki nezina kā pareizāk sakārtot lietas gan pašvaldībā, gan dažādos būvniecības procesos.”

Par iespēju pieteikties atbalsta pasākumam Inta uzzinājusi reģistrējoties bezdarbnieka statusam. Uzsākot dalību atbalsta pasākumā jauna pieredze bijusi biznesa plāna rakstīšana, atzīst Inta: “Es biznesa plānu nekad iepriekš nebiju rakstījusi. Man bija ļoti laba biznesa konsultante - sākot rakstīt projektu bija daudz neskaidrību, bet viņa veda uz mērķi un visu izskaidroja.” Tomēr biznesa plāna rakstīšana nav lielākais izaicinājums, uzņēmēja uzskata: “Realizēt plānu nemaz nav tik viegli. Grūti ir pirmie mēneši, kad saproti, ka tieši tev viss ir jārealizē. Tas ir liels darbs.”

Citiem, kas apsver iespēju uzsākt savu uzņēmējdarbību Inta iesaka: “Galvenais ir sev jānotic. Visi nevar būt darba ņēmēji, kādam ir arī pašam jārada darba vietas un pamēģināt var jebkurš - galvenais, lai ir vēlēšanās darīt darbu, ko viņš praktiski pats jau arī zin, ieguvis kaut kādas zināšanas šajā jomā. Es ieteiktu padomāt vai cilvēks vēlas strādāt kā uzņēmējs un ir biznesa domāšana. Atbildība ir liela, darbs prasa gan ģimenes dzīves, gan personīgo laiku. Tiem, kas ir gatavi uz kaut ko tādu, es iesaku, lai viņi notic paši sev un pārvar savas bailes, viss izdosies. Ir jānosprauž mērķis tam ir jātic un uz to ir jāiet.”