Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolnieks Igors un Rēzeknes 5.vidusskolas skolnieki Sandis un Kristaps šovasar strādāja par palīgstrādniekiem SIA „Stexkom”, kas nodarbojas ar drošības sistēmu, vājstrāvu tīklu un elektroapgādes izbūvi, un apkalpošanu. Igors saka: “Gribēju iegūt darba pieredzi, pārbaudīt savas spējas veikt nopietnu darbu, saņemt savu pirmo algu. Biju priecīgs iegūt jebkādu darbu un šī bija mana pirmā iespēja.” Kristaps stāsta, ka iepriekšējā gadā jau iesaistījies NVA skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā un šogad, beidzoties skolai, nolēmis, ka nevar sēdēt mājās un neko nedarīt - gribējies palīdzēt un nopelnīt nedaudz naudas. Savukārt Sandim šis bijis dziļi pārdomāts lēmums - par darbu vasarā viņš domājis jau kopš pagājušā mācību gada sākuma, vēlējies gūt pieredzi un prasmes, kas noderēs nākotnē. Darbs ar elektrību viņu ļoti interesē un ir jau nedaudz pazīstams, jo puiša tēvs ir elektriķis.


Sākumā nedaudz nervozējuši, taču gan NVA darbinieki, gan darba devējs bijuši ļoti atsaucīgi un laipni, jauniešiem izstāstīts kāds būs darbs un kādi drošības noteikumi jāievēro, tāpēc darba uzsākšanas process izvērties mierīgs kā arī drošs. Arī kolektīvs bijis draudzīgs, visi slavējuši jauniešus par vēlmi strādāt un padarīto darbu, skolēni ātri iejutušies un bijis jautri kopā strādāt. Palīgstrādnieku uzdevums bijis veikt dažādus elektromontāžas palīgdarbus, lai atvieglotu un paātrinātu darbu pamata strādniekiem, piemēram, novākt darba gaitā radušos atkritumus, sakārtot noliktavu, padot vai paturēt instrumentus, pārvietot dažādas lietas un materiālus, palīdzēt uzstādīt vadus un rakt tranšejas. Puiši nav drīkstējuši veikt tos pašus darbus ko elektriķi, taču reizēm arī viņiem uzticēti vienkāršāki darbi kā vadu vilkšana, rozešu un dūmu detektoru uzstādīšana, kā arī darbs ar instrumentiem.


Igors jau tagad plāno nākošgad sazināties ar darba devēju, lai varētu atkal strādāt tieši šeit: “Šeit strādā draudzīgs kolektīvs, darbs ir interesants, turklāt es jau esmu ieguvis pieredzi šajā uzņēmumā un nevajadzēs pierast pie kaut kā cita.” Arī Sandis neatteiktos uzņēmumā atgriezties: “Es ieguvu pieredzi, labi pavadīju laiku un darbs uzņēmumā „Stexkom” attaisnoja visas manas cerības. Labi kolēģi, produktīvi pavadīts laiks un taisnīgi atalgots darbs”. Savukārt Kristaps šeit turpmāk nevēlas strādāt, jo sapratis, ka profesija īpaši nesaista, taču novērtē, ka tagad mācēs veikt dažādus elektroinstalācijas darbus savās mājās. Savu nākotni jaunietis saista ar jūrniecību – vēlētos kļūt par stūrmani vai pat kuģa kapteini.


SIA "STEXKOM" valdes loceklis Valērijs Kovaļkovs uzskata, ka darbs vasarā ir laba iespēja iegūt pirmo darba pieredzi un nopelnīt arī algu. Galvenās prasības jaunajiem darbiniekiem bijušas ievērot darba disciplīnu, darba laiku un vēlme strādāt. Šovasar uzņēmuma nodarbinātie jaunieši izrādījušies disciplinēti un atbildīgi, labi pildījuši savus darba pienākumus.