Babītes vidusskolas skolnieks Arturs vasarā gribēja gūt darba pieredzi un nopelnīt naudu, tāpēc strādāja par pārdevēja palīgu SIA ‘’LM Jūrmala’’ piederošajā veikalā ‘’TOP’’. Viņš NVA skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā piedalās jau otro gadu un arī pērn strādāja šajā veikalā. Puisis uzskata, ka viņam darbu iegūt palīdzējusi gan iepriekšējā darba pieredze, gan skolā komerczinībās mācītais, gan arī tas, ka viņš jau ir pilngadīgs. Arturs strādājis veikala tirdzniecības zālē, dzērienu nodaļā, kur viņa pienākumi bija izlikt preci tirdzniecības zālē, ik pa laikam jau izvietotās preces sakārtot un palīdzēt veikala apmeklētājiem. Jautāts vai darbs bijis patīkams vai grūts viņš atbild: “Darbs ir darbs... uztveru to kā procesu, kas ir jādara, ja vēlies nopelnīt naudiņu. Ja esi uzņēmies pienākumu, tad tas arī jāpilda. Patīk tas, ka dzērienu nodaļā ir iespēja fiziski pastrādāt un vienlaicīgi uztrenēt muskuļus. Grūtības sagādāja nepieciešamība ātri orientēties dzērienu plauktos.” Ar šovasar nopelnīto viņš ir ļoti apmierināts un ieplānojis daļu naudas izmantot, lai nopirktu skolai jaunus sporta apavus un jaunu portatīvo datoru. Arī turpmāk viņš neatteiktos strādāt šeit, jo darba kolektīvs ir draudzīgs un izpalīdzīgs. Bet studēt Arturs plāno LLU, lai apgūtu mežziņa profesiju – viņa skolā viesojies Latvijas valsts mežu pārstāvis, kura stāstītais jaunieti ieinteresējis.

SIA ‘’LM Jūrmalas’’ valdes loceklis Indulis Zeps stāsta, ka vasarā ir vairāk klientu, līdz ar to nepieciešams vairāk darbinieku. Skolēnu nodarbinātības pasākumu viņš vērtē kā ļoti labu: “Skolnieki ļoti labi tiek galā ar viņiem uzticētiem pienākumiem. Vēlos, lai jaunieši gūst pirmo darba pieredzi un tā būtu pozitīva.”
Zeps teic, ka galvenā prasība jaunajiem darbiniekiem ir vēlme strādāt un apgūt visu jauno un skolēni, lielākoties, esot motivēti strādāt: ”Enerģija un atdeve bieži vien ir lielāka nekā pamatdarbiniekiem. Nav rutīna, procesu sapratne ir labāka.” Kā ēnas puses uzņēmuma pārstāvis min pieredzes trūkumu, kas dažiem bērniem sagādājis grūtības strādāt komandā un justies atbildīgiem, taču šīs problēmas esot atrisinātās un beigās abas puses bijušas apmierinātas.

 

Šovasar uzņēmumā, ieskaitot Arturu, strādāt atgriezušies četri skolēni, kuri jau piedalījušies 2017.gada vasaras nodarbinātības pasākumā. Viņiem atlasē dota priekšroka un, protams, arī nākamvasar skolēni, kuri uzņēmumā jau strādājuši tiek gaidīti atpakaļ.