ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
17.11.2019


NVA direktors R.Beinarovičs tiekas ar Saeimas Nodarbinātības apakškomisiju

Šodien Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktors Ringolds Beinarovičs, NVA Nodarbinātības pakalpojumu un attīstības departamenta direktore Ilona Jurševska un NVA Rīgas reģionālās filiāles vadītāja Vija Račinska apmeklē Saeimu, lai Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisiju informētu par bezdarba situāciju valstī uz 2007. gada 1. septembri.

Tikšanās laikā, balstoties uz NVA veikto pētījumu rezultātiem, tiks apspriests arī Rīgas pilsētas un Rēzeknes rajona bezdarbnieka psiholoģiskais portrets, kā arī situācija Latgales reģiona darba tirgū. Kā zināms, augusta beigās Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis pazeminājies līdz 5,4%, savukārt reālā bezdarba līmenis (no kopējā bezdarbnieku skaita atskaitot tos, kuri ilgstoši iesaistīti aktīvās nodarbinātības pasākumos) augustā bija 5,0%. Viszemākais bezdarba līmenis reģistrēts Rīgā – 3,4% (3,3%). Visaugstākais bezdarba rādītājs valstī joprojām ir Latgalē, piemēram, Rēzeknes rajonā pagājušajā mēnesī tas bija 18,7% (17,1%).

Lai motivētu bezdarbniekus aktīvāk meklēt darbu, kā arī mērķtiecīgāk un lietderīgāk izmantot NVA pakalpojumus, ar šā gada 1.septembri visās NVA filiālēs bezdarbniekiem vai darba meklētājiem tiek izstrādāts „Individuāls darba meklēšanas plāns”. Saeimas Nodarbinātības apakškomisijas pārstāvji šodien tiks iepazīstināti ar „Individuāla darba meklēšanas plāna” specifiku un īstenošanas gaitu, kā arī ar bezdarbnieku profilēšanas anketas ieviešanas procesu.


NVA Nodarbinātības pakalpojumu un attīstības departamenta
Mārketinga un starptautisko attiecību nodaļa
Tālr. 67021744; 67021838; 26114728;
Dainis.Jukonis@nva.gov.lv