ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
04.07.2020


NVA aicina darba devējus aktīvāk iesaistīties skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) jau ceturto gadu organizē skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu. NVA šovasar skolēniem piedāvās iespēju strādāt algotu darbu no 15. jūnija līdz 16. augustam.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šovasar strādāt varēs arī bērni, kuri sasnieguši 13 gadu vecumu. Šogad, tāpat kā iepriekšējo gadu, darbs tiks piedāvāts arī bērniem un pusaudžiem ar speciālām vajadzībām, ja viņu darba vietai nav nepieciešams speciāls pielāgojums.

Atgādinām, ka trīspadsmit un četrpadsmit gadīgo pasākuma dalībnieku darba dienas ilgums nedrīkst pārsniegt 4 stundas. Viņu mēneša atalgojumu veidos NVA piešķirtā dotācija 60 latu apmērā un darba devēju finansējums, kura apjomam jābūt ne mazākam kā 10 lati.

Skolēni vecumā no 15 gadiem varēs strādāt 7 stundas dienā, par ko saņems ne mazāk kā 120 latus ( 60 latus maksās NVA un 60 latus - darba devējs). Lai pusaudžu atalgojums būtu virs minimālās mēnešalgas, darba devēji tiek aicināti veikt arī papildus piemaksu.

Skolēni, kuri vēlas piedalīties nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā, NVA filiālēs varēs pieteikties sākot ar 11. maiju. Šogad kā jaunums jāpiemin fakts, ka pusaudzim jāreģistrējas tās administratīvās teritorijas NVA filiālē, kurā pusaudzis vēlas strādāt. Reģistrējoties jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un medicīnas izziņa par veselības stāvokli.

No 19. marta līdz 20. aprīlim Nodarbinātības valsts aģentūra pieņem darba devēju pieteikumus dalībai šajā pasākumā. Saskaņā ar 12. aprīlī apkopotajiem datiem, Latvijā kopumā 120 darba devēji ir pieteikuši 1290 darba vietas. Alūksnes, Balvu, Bauskas, Dobeles, Gulbenes, Jelgavas, Krāslavas, Kuldīgas, Liepājas, Ludzas, Talsu, Tukuma, Valkas, Valmieras un Ventspils rajonos pieteikušies tikai no 1 līdz 3 darba devējiem. Visvairāk pieteikumu saņemts Preiļu (16) un Cēsu (12) rajonos. NVA aicina darba devējus aktīvāk pieteikt savas darba vietas, lai NVA varētu skolēniem piedāvāt pēc iespējas daudzveidīgākas darba vietas visos Latvijas reģionos.

Darba devējam, kurš piedāvā pieņemt darbā pusaudžus vasaras brīvlaikā, Nodarbinātības valsts aģentūra piešķir dotācijas:

  • pasākuma dalībnieka darba samaksai 50% apmērā no minimālās mēneša darba algas, ja pasākuma dalībnieku nodarbina pilnu darba dienu, un 25% apmērā – ja pasākuma dalībnieku nodarbina nepilnu darba dienu;
  • darba vadītāju darba samaksai;
  • samaksai par sanitārās grāmatiņas noformēšanu.
* Dotācijas trīspadsmit un četrpadsmit gadīgiem bērniem norādītas tekstā.

17. aprīlī NVA direktors Ringolds Beinarovičs apmeklē Saeimu, kur ar skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma aktualitātēm iepazīstinās Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisijas pārstāvjus.


NVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Ilona Jurševska
Tālr. 7021812;26110065
Ilona.Jursevska@nva.gov.lv