ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
19.02.2020


NVA speciālisti tiekas ar AS „Liepājas cukurfabrikas” atbrīvojamajiem darbiniekiem

7.martā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Liepājas filiāles darbinieki: filiāles vadītāja D.Baumane un Nodarbinātības pasākumu un darba tirgus koordinācijas daļas vadītāja vietniece L.Ķirsone tikās ar AS „Liepājas cukurfabrika” darbiniekiem, kuri ir saņēmuši darba līguma uzteikumu. Kā agrāk informēts, pirmajā atlaišanas kārtā plānots atbrīvot 94 darbiniekus. Uz tikšanos bija ieradušies aptuveni 70 cilvēki, viņu pēdēja darba diena Liepājas cukurfabrikā būs 28.marts.

Kā informēja D.Baumane, interese par reģistrēšanos NVA, tās piedāvātajiem pakalpojumiem, kā arī par bezdarbnieku pabalstiem bijusi liela, tomēr tas nenozīmē, ka visi cilvēki, kurus atbrīvos no darba, kļūs par bezdarbniekiem. Daži jau ir atraduši citu darbu. Tiem, kuri kādu laiku būs bezdarbnieka statusā, NVA speciālisti piedāvāja pierakstīties uz viņiem interesējošajiem konkurētspējas paaugstināšanas kursiem, informēja arī par pārkvalifikācijas iespējām. Vislielākā interese bija par angļu valodu un datorzinībām. Kaut gan daudziem, lai veiksmīgi atgrieztos darba tirgū, būtu nepieciešamas latviešu valodas zināšanas, par valsts valodas nodarbībām bija maza interese. Nodarbinātības valsts aģentūras speciālisti paredz, ka NVA reģistrēsies tie cilvēki, kuriem nav izdevies atrast piemērotu darbu, kā arī daļa cilvēku, kuri gribēs vienu vai divus mēnešus atpūsties un izmantot paredzētās sociālās garantijas pirms atgriešanās darba tirgū.

Ar atbrīvojamiem AS „Liepājas cukurfabrika” darbiniekiem tikās un uz jautājumiem atbildēja arī Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Liepājas nodaļas daļas vadītāja I.Birzgale, apmācību realizētāju pārstāvis - Liepājas Pedagoģijas akadēmijas Pieaugušo izglītības nodaļas vadītāja Ņ.Petrauska, kā arī Profesionālās karjeras izvēles valsts aģentūras (PKIVA) Kurzemes nodaļas vadītāja G.Paspārne.


Iveta Daine
NVA sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.7021744, 29466755
Iveta.Daine@nva.gov.lv