ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
13.07.2020


NVA EURES konsultanti tiešsaistē atbildēs uz Jūsu jautājumiem!

Projekts nr. 7.1.2.1./15/I/001 „ EURES tīkla darbība Latvijā”


Eiropas darba mobilitātes portālā katru piektdienu no plkst. 13.00 līdz 15.00 pēc Latvijas laika jebkurš interesents jebkurā pasaules valstī, izmantojot tiešsaistes tērzēšanu (čatu), var sazināties ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) speciālistiem un saņemt konsultācijas par darba iespējām, dzīves apstākļiem un darba tirgus situāciju Latvijā un citās Eiropas valstīs, par NVA pakalpojumiem un atbalstu darba meklēšanā, par to, kādas administratīvās procedūras jāveic un kādi dokumenti ir nepieciešami, atgriežoties Latvijā, kā arī par bezdarbnieka pabalsta vai pensijas pārcelšanas nosacījumiem un citiem aktuālajiem jautājumiem.


Tā ir lieliska iespēja Latvijas valstspiederīgajiem, kuri šobrīd dzīvo un strādā ārvalstīs, bet vēlas atgriezties Latvijā, saņemt NVA EURES profesionāļu informatīvo palīdzību! EURES konsultanti specializējas praktiskos un administratīvos jautājumos par Eiropas darba mobilitāti starpvalstu un pārrobežu līmenī.


Tiešsaistes tērzēšanas dalībnieki visbiežāk interesējas par darba piedāvājumiem, nodarbinātības nosacījumiem un dzīves apstākļiem Latvijā, kā arī par ārvalstī iegūto sociālo garantiju saglabāšanu, piemēram, par bezdarbnieka pabalstu un tā eksportu. Tiešsaistes saziņas laikā EURES konsultanti, atbildot uz jautājumiem, katra cilvēka situāciju izvērtē individuāli, lai ieteiktu tieši viņam vispiemērotākos risinājumus.

 


Tiešsaistes tērzēšana ar NVA EURES konsultantiem kopš šī gada februāra ik darba piektdienu pieejama: https://saite.lv/uPXf8. Klikšķiniet uz “CHAT with EURES LV” un uzdodiet savu jautājumu latviešu vai angļu valodā.

Uz tikšanos tiešsaistē!Uzziņai:
EURES ir Eiropas valstu Nodarbinātības dienestu un sadarbības partneru tīkls, kura galvenais uzdevums ir sniegt atbalstu tiem darba ņēmējiem un darba devējiem, kuri vēlas izmantot Eiropas darbaspēka mobilitātes iespējas.
Latvijā EURES tīklu pārstāv Nodarbinātības valsts aģentūra.

 

Ar EURES konsultantiem Latvijā var sazināties: