ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
29.05.2020


Valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā klientu apkalpošana un saziņa ar sadarbības partneriem NVA notiks attālināti

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas situāciju Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanai, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) paziņo, ka saziņa ar klientiem un sadarbības partneriem visās NVA filiālēs notiks attālināti, kā arī tiek atcelti iepriekš izsludinātie pasākumi, kas paredz vairāku cilvēku pulcēšanos.

 

Bezdarbniekiem, kuriem NVA ir bijusi ieplānota klātienes vizīte, NVA filiālē būs jāierodas saskaņā ar grafiku, iepriekš noteiktajā laikā (mainās tikai datums). Ieplānotā apmeklējuma laiku varēs redzēt arī savā profilā CV un vakanču portālā - https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/. Savukārt iesniegumi par bezdarbnieka statusa piešķiršanu tiks pieņemti tikai neklātienē.

 

Aicinām NVA klientus ārkārtas situācijas laikā izmantot elektroniskos pakalpojumus NVA tīmekļvietnē (https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/). Autentificēties NVA CV un vakanču portālā var gan ar internetbankas autentifikācijas līdzekli, uzklikšķinot uz attiecīgās bankas ikonas, gan ar elektronisko parakstu, gan ar eParaksts mobile.

 

Lai NVA CV un vakanču portālā pieteiktos bezdarbnieka statusam, ne agrāk kā nākamajā dienā pēc darba tiesisko attiecību izbeigšanas jāveic šādi soļi:
1. solis – Atveriet NVA CV un vakanču portālu (https://cvvp.nva.gov.lv);
2.solis – Autorizējieties, izmantojot vienu no portāla latvija.lv autentifikācijas veidiem;
3.solis – Izvēlēties iespēju "Pieteikšanās bezdarbnieka vai darba meklētāja statusam";
4.solis – Izvēlēties iespēju "Pieteikties bezdarbnieka statusam" un norādiet NVA filiāli, ar kuru vēlaties sadarboties;
5.solis – Lejupielādējiet un aizpildiet iesniegumu bezdarbnieka statusa piešķiršanai (paraksts nav vajadzīgs);

6.solis
Aizpildītu iesniegumu WORD formātā saglabājiet kā pielikumu un nosūtiet NVA.

 

Detalizētāka informācija par pieteikšanos bezdarbnieka statusa iegūšanai: https://www.nva.gov.lv/index.php?cid=433&mid=488#bdstatuss  

 

Saziņai ar NVA darbiniekiem lūdzam izmantot tālruni, NVA pārvaldes un filiāļu kontaktinformācija pieejama tīmekļvietnē. Bezmaksas informatīvais tālrunis – 80200206.

 

Atgādinām, ka attālināti iesniegumu bezdarbnieka statusa piešķiršanai iespējams iesniegt arī valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv ar e-pakalpojuma Iesniegums iestādei starpniecību (e-paraksts nav nepieciešams). Piesakoties bezdarbnieka statusam portālā latvija.lv, neaizmirstiet augšupielādēt aizpildītu iesniegumu un pievienot to kā pielikumu!

 

Saistībā ar bezdarbnieka pabalsta jautājumiem aicinām sazināties ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru www.vsaa.gov.lv