ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
05.06.2020


Nodarbinātības valsts aģentūra piedalīsies Ēnu dienā

12. februārī Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedalīsies Ēnu dienā. NVA direktore Evita Simsone sniegs interviju TV3 raidījumam “900 sekundes”, bet vēlāk skolēni sekos direktores darba gaitām, dodoties uz Saeimu.

 

Ēnas sekos arī NVA Saldus filiāles vadītājai, kura piedāvās iepazīties ar NVA sniegtajiem pakalpojumiem un gūt padziļinātu ieskatu arī karjeras konsultantu darba ikdienā. NVA filiālēs Daugavpilī, Ludzā un Preiļos skolēni iepazīs karjeras konsultantu darba pienākumus. Ēnas uzzinās ne vien par šim darbam nepieciešamajām prasmēm un izglītību, bet arī saņems noderīgus padomus savas karjeras veidošanai - varēs veikt karjeras testus, lai atklātu savus talantus un noskaidrotu sev piemērotākās profesijas, apgūs CV un motivācijas vēstules veidošanas principus, uzzinās, kur meklēt informāciju par profesijām, izglītības iestāžu piedāvājumiem, kā arī kādas profesijas šobrīd ir pieprasītas un perspektīvas.  

 

Ēnu diena ir starptautiska Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem. Ēnu dienā skolēni apmeklē kādu darbavietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis - iepazīstinot skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru specifiku un prasībām, palīdzēt jauniešiem izvēlēties nākotnes profesiju un sagatavoties darba tirgum.