ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
08.04.2020


NVA piedalās brīvprātīgo akcijā „15 egļu stāsti”

16. decembrī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) darbinieki piedalās brīvprātīgo akcijā “15 egļu stāsti”. Sākot ar 5.decembri, Starptautisko brīvprātīgo dienu, akcija ik vakaru plkst.19.00 norisinās Vecrīgas “Trīs brāļu” pagalmā (ieeja no Pils ielas 20). Akcijas laikā mākslinieku un sabiedrībā pazīstamu cilvēku vadībā tiek izrotātas eglītes, kas dosies uz Latvijas sociālajiem namiem, pansionātiem un bērnu namiem, bet pēc svētkiem tās savās jaunajās mājvietās tiks iestādītas. Piedaloties akcijā, ir iespējams nosūtīt arī Ziemassvētku apsveikumu kartiņas cilvēkiem, kuri svētkus pavada sociālās aprūpes namos. “Trīs brāļu” pagalms atvērts no plkst.18.00 līdz 21.00.

NVA darbinieki kopā ar mākslinieci un pasākumu organizatori, uzņēmuma “Skudras Metropole” īpašnieci Gundegu Skudriņu rotās eglīti Skrundas novada pašvaldības aģentūrai “Sociālais dienests”. Viņiem pievienosies arī kociņa nākamie īpašnieki, Skrundas “Sociālā dienesta” klienti, kurus dienesta darbinieki draudzīgi sauc par “mūsu mīļajiem jauniešiem” – cilvēki vecumā no 20 līdz 45 gadiem ar garīga rakstura traucējumiem, kuriem “Sociālais dienests” palīdz iegūt praktiskas iemaņas un zināšanas patstāvīgai dzīvei. Iecerēts, ka jaunās egles stādīšana kļūs par pirmo kopdarbu jaunajā specializētajā darbnīcā personām ar invaliditāti, kuri turpmāk katros nākamajos Ziemassvētkos par to rūpēsies, kops, lolos un rotās.

Līdz šim izrotātas jau deviņas egles. 5. decembrī eglīti SOS bērnu ciematam Valmierā rotāja Goda zīmes "Gada brīvprātīgais" īpašnieki un māksliniece Agnese Bule, 6. decembrī kociņu Madonas novada bērnu un jauniešu ārpusģimenes aprūpes un atbalsta centram “Ozoli” pušķoja Radošā apvienība jauniešiem "TREPES", 7. decembrī redaktors un radošais direktors Dāvis Dāvids Sakne dekorēja eglīti savas dzimtās pilsētas Saldus dienas aprūpes centram “Saulespuķe”, 9. decembrī Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde rotāja egli Ventspils Atbalsta centram ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām “Cimdiņš”, 10. decembrī pavārs Valters Zirdziņš kociņu greznoja Irlavas Bērnu un jauniešu centram ,,Sapņi”, 11. decembrī multimākslinieks Kašers izdaiļoja eglīti Camphill ciematam “Rožkalni” Rencēnos, 12. decembrī Pedvāles brīvdabas mākslas muzeja radītājs tēlnieks Ojārs Arvīds Feldbergs eglīti mākslinieciski noformēja biedrības “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns”” Dienas aprūpes centram “Cerību ligzda”, 13.decembrī Ghetto Games izrotāja kociņu Iršu Ģimenes atbalsta centra "Dzeguzīte" bērniem, bet tērpu māksliniece Odetta Birmane 14. decembrī svētku pārsteigumu gatavoja Valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” filiālei “Rīga” Kapseļu ielā.


Kas un kam rotās egli nākamajos vakaros, līdz pat 21. decembrim, kļūs zināms dienu iepriekš brivpratigie.lv facebook profilā www.facebook.com/brivpratigie/. Aicinām sekot un atbalstīt brīvprātīgo akciju “15 egļu stāsti”!

Brīvprātīgo akciju “15 egļu stāsti” rīko Nodarbinātības valsts aģentūra sadarbībā ar Rīgas domes Kultūras, izglītības un sporta departamentu, Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi un Latvijas Meža īpašnieku biedrību.