ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
03.06.2020


Aicinām mediju pārstāvjus apmeklēt Brīvprātīgo godināšanu “Gada brīvprātīgais 2019”

Tuvojoties Starptautiskajai brīvprātīgo dienai, Brīvprātīgo godināšanā “Gada brīvprātīgais 2019” tiks godināti brīvprātīgā darba veicēji un organizētāji, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu sabiedrības labā laika posmā no 2018. gada 1. novembra līdz 2019. gada 31. oktobrim. Svinīgā ceremonija, kurā piedalīsies labklājības ministre Ramona Petraviča un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone, norisināsies 30. novembrī plkst. 16.00 Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, Rīgā.

 

Labklājības ministre Ramona Petraviča: “Brīvprātīgie sniedz nozīmīgu ieguldījumu ne vien labklājības nozarē, bet arī pilsoniskās sabiedrības izaugsmē. Palīdzot citiem, cilvēki gūst atziņu, ka ikviens var sabiedrības labā veikt ko nozīmīgu un panākt pozitīvas pārmaiņas. Brīvprātīgo darbs palīdz sabiedrībai kļūt aktīvākai un pašorganizēties, tas pārvērš individuālu darbību kopīgā un mērķtiecīgā rīcībā sabiedrībai nozīmīga mērķa vārdā.”

 

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone: “Ziedojot savu darbu citu labā, cilvēks negūst finansiālu labumu, taču morālais guvums ir nenovērtējams - brīvprātīgais darbs pilnveido personību. Savukārt brīvprātīgā darba organizatori palīdz brīvprātīgajiem nokļūt īstajā vietā un saņemt visu nepieciešamo, lai brīvprātīgie varētu mirdzēt kā dārgakmeņi. “

 

Žūrija, kurā bija pārstāvētas nevalstiskās organizācijas, kā arī vairākas pašvaldības un valsts iestādes, pieteikumus izvērtēja vairākās kārtās. Vērā tika ņemts gan veiktā darba nozīmīgums sabiedrības vai kāda cilvēka dzīvē, tā atpazīstamība sabiedrībā un ietekme uz brīvprātīgo darba prestižu, motivējot citus un popularizējot šo darbu, nopelni brīvprātīgā darba veicināšanā un atbalstīšanā un citi faktori. Savukārt, vērtējot brīvprātīgā darba organizētājus, bez jau iepriekš minētā, vērā tika ņemtas arī viņu izstrādātās metodes brīvprātīgo iesaistei un rūpes par brīvprātīgo darba prasmju attīstību. Īpaši aktīvi brīvprātīgie šogad darbojušies sociālā darba, kultūras un sporta jomās. Pretendentus godināšanai “Gada brīvprātīgais 2019” varēja izvirzīt ikviens, kopumā tika saņemti 162 pieteikumi no visas Latvijas.

 

Brīvprātīgo godināšana notiks jau sesto gadu. Šo sešu gadu laikā pateicība par ieguldījumu sabiedrības labā ir izteikta 38 brīvprātīgajiem, 5 organizācijām un 4 pašvaldībām, kas veicina brīvprātībai labvēlīgu vidi.

 

Brīvprātīgā darba veicēju un organizētāju godināšanu “Gada brīvprātīgais 2019” rīko NVA sadarbībā ar Labklājības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļu, Jelgavas pilsētas domes administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvaldi, Latvijas Jaunatnes padomi, Valmieras novada fondu, Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamentu.

Ieeja pasākumā ar ielūgumiem. Mediju pārstāvjus, kuri vēlas apmeklēt godināšanas ceremoniju “Gada brīvprātīgais 2019”, aicinām pieteikties līdz 29. novembrim pa tālruni 20256690 vai rakstot e-pastu info@nva.gov.lv