ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
21.02.2020


NVA direktors apmeklēs Liepājas cukurfabriku

Pirmdien, 12. februārī pulksten 14.00 Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktors Ringolds Beinarovičs apmeklēs AS „Liepājas cukurfabrika”, lai noskaidrotu, kāda palīdzība būs nepieciešama atbrīvotajiem darbiniekiem un kādus pakalpojumus viņiem varētu sniegt NVA, ņemot vērā viņu kvalifikāciju, prasmes un vēlēšanos. Liepājas cukurfabrika 17.janvārī iesniedza NVA Liepājas filiālei informāciju par drīzumā paredzēto kolektīvās atlaišanas uzsākšanu un pirmajiem 94 cilvēkiem, kurus paredzēts atbrīvot no darba.

NVA Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane informē, ka pašlaik filiāle vienojas ar izglītības iestādi par apmācību piedāvājumu atbrīvotajiem darbiniekiem, ņemot vērā, ka lielākā daļa ir krievvalodīgie un pirmspensijas vecuma cilvēki.

Zinot, kādas kompensācijas un sociālās garantijas Jelgavas un Liepājas cukurfabrikas paredzējušas atbrīvotajiem darbiniekiem, NVA direktors R.Beinarovičs paredz, ka daļa atlaisto reģistrēsies par bezdarbniekiem, un kādu laiku nestrādās, izmantojot NVA sniegtos pakalpojumus. Viņš arī ierosinās publiskot reģionā informāciju, kādas profesijas un kvalifikācijas speciālisti ir palikuši bez darba, lai viņi varētu saņemt darba piedāvājumus no citiem uzņēmējiem.

Sarunās ar Liepājas cukurfabrikas vadību piedalīsies arī LR Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča un Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

NVA statistikas dati liecina, ka 2006.gada 31.decembrī Liepājas pilsētā bija 2682 bezdarbnieki, un pilsētas bezdarba līmenis bija 6,5 %. Liepājas rajonā bija reģistrēts 1671 bezdarbnieks un rajona bezdarba līmenis bija 8,4%.


Iveta Daine
NVA sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 7021744, 29466755
Iveta.Daine@nva.gov.lv