ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
01.06.2020


Šonedēļ visā Latvijā norisinās NVA akcija “Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos”

Šonedēļ visā Latvijā norisinās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) rīkotā akcija “Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos”, kuras laikā gan NVA reģistrētie bezdarbnieki ar invaliditāti, gan NVA nereģistrētie darba meklētāji ar invaliditāti apmeklēs darba devējus, lai gūtu praktisku priekšstatu par brīvajām darba vietām, darba procesu un darba pienākumiem. Darba ņēmējiem ar invaliditāti tā ir iespēja iepazīt darba vidi un apliecināt savas profesionālās spējas, bet darba devējiem - atrast vajadzīgos darbiniekus.

 

Šogad 69 darba devēji darba meklētājiem ar invaliditāti piedāvā 164 brīvās darba vietas tādās profesijās kā adīšanas un šūšanas iekārtu operators, adītājs, administrators, ambulatorās aprūpes ārsta palīgs, apkopējs, aprūpētājs, apsardzes dežurants, asistents personām ar invaliditāti, automehāniķis, ārstniecības iestādes pacientu reģistrators, bārmenis, būvgaldnieks, galdnieka palīgs, grāmatveža palīgs, iesaiņotājs, iestādes vadītāja palīgs, informācijas ievadīšanas operators, interešu pulciņa audzinātājs, klientu apkalpošanas operators, kokapstrādes iekārtu operators, kompozīto ražojumu montieris, kultūras pasākumu organizators, kvalitātes vadības sistēmu speciālists, leļļu meistars, lietvedis, mākslas pasākumu organizators, medicīnas māsa, metāla izstrādājumu montieris, mēbeļu galdnieks, palīgstrādnieks, parka dārznieks, pavāra palīgs, pārdošanas speciālists, projekta vadītājs, reklāmas speciālists, rūpnīcas katlu kurinātājs, saimniecības pārzinis, sētnieks, sociālais rehabilitētājs, sporta pasākumu organizators, suņu un kaķu kopējs, šuvējs, transporta līdzekļu krāsotājs, transporta starpnieks, viesnīcu servisa speciālists, viesu uzņemšanas organizators, virtuves darbinieks un citas. Detalizētāka informācija par akcijas norisi NVA filiāļu apkalpošanas teritorijā un darba devējiem, kas piedalās akcijā, izlasāma NVA mājaslapas sadaļā “Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos”.

 

Lai gan, salīdzinot ar atbilstošo periodu pirms gada, bezdarbnieku ar invaliditāti skaits ir samazinājies par 351 personu, tomēr šīs mērķa grupas pārstāvju atgriešanās darba tirgū ir lēnāka nekā citām grupām, tāpēc ir nepieciešams īpašs atbalsts. NVA akcijas “Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos” mērķis ir sekmēt cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā un darba tirgū, kā arī mazināt stereotipus par personu ar invaliditāti nodarbināšanas iespējām. Tas ir darba devēju un darba meklētāju satikšanās pasākums, kas veicina sabiedrības atvērtību un vienlīdzīgas nodarbinātības iespējas cilvēkiem ar invaliditāti Latvijas darba tirgū.

 

Pirmo reizi NVA akciju “Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos” rīkoja 2017.gadā, toreiz tajā piedalījās 62 darba devēji, gadu vēlāk, 2018. gadā, akcijā iesaistījās 65 darba devēji.