ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
02.07.2020


NVA direktore piedalīsies Latvijas Bankas konferencē par Baltijas darba tirgus nākotni


Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone piedalīsies Latvijas Bankas rīkotajā starptautiskajā konferencē "Baltijas darba tirgus nākotne", kurā starptautiskie un Baltijas valstu eksperti, ekonomisti un uzņēmēji analizēs un apspriedīs demogrāfijas un tehnoloģiju ietekmētas pārmaiņas Baltijas valstu darba tirgū. Konferences sākumā referātu lasīs Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) eksperts, OECD darbaspēka pētījuma "OECD Employment Outlook" redaktors Andrea Bassanini. Konference norisināsies 2. oktobrī no plkst. 9.30 līdz 13.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Vietnē www.makroekonomika.lv būs iespēja vērot konferences tiešraidi.


NVA direktore Evita Simsone kopā ar Latvijas Bankas padomes locekli Mārtiņu Kazāku, Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītāju Uldiu Rutkasti, Igaunijas centrālās bankas prezidenta vietnieku Ilo Kāziku (Ülo Kaasik), Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vecāko ekonomistu, SVF misijas Lietuvā vadītāju Borhu Grasiju (Borja Gracia), AS "Sakret holdings" padomes priekšsēdētāju Andri Vanagu, Latvijas Bankas Starptautisko attiecību un komunikācijas pārvaldes padomnieku Andri Strazdu, Kopenhāgenas Biznesa skolas profesors Anderss Sērensens (Anders Sørensen), Somijas centrālās bankas Monetārās politikas un pētniecības departamenta Prognozēšanas nodaļas vadītāju Meri Obstbaumu (Meri Obstbaum), "Accenture" Latvijas filiāles vadītāju Maksimu Jegorovu un "SBA Group" finanšu direktoru Ignu Mačeiku (Ignas Mačeika) diskutēs par nodarbinātību nākotnē, automatizācijas un mākslīgā intelekta izaicinājumiem Baltijas valstu darba tirgū. Konferencē paredzētas divas paneļdiskusijas -"Kā nodrošināt veselīgu darba tirgu: politikas perspektīvas Baltijas valstīs" un "Mākslīgais intelekts, automatizācija un nodarbinātības nākotne: izaicinājums vai iespēja Baltijas valstīm?"

 

Latvijas Bankas preses relīzē norādīts: "Roboti jau dzīvo un strādā mums blakus, spodrinot grīdas, darbojoties veikalu kasēs, glabājot mūsu failus mākonī un veicot daudzus citus darbus. Latvijas Bankas rīkotajā konferencē tiks meklētas atbildes uz jautājumu, vai arī darba tirgus nākotni nodosim robotu rokās, vai tomēr par izvēlēm lemsim paši.

 

Latvijas Bankas konference "Baltijas darba tirgus nākotne" kopīgai sarunai vienos Latvijas ekonomikas viedokļu līderus – ekspertus, politiķus un uzņēmumu vadītājus. Piedalīsies arī roboti! Kopā prognozēsim un spriedīsim, kurus darbus uzticēt mākslīgajam intelektam un kurus – cilvēku talantiem. Vērtēsim, kurus prātus un darba rokas importēt un kur iztikt ar pašu spēkiem"