ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
14.07.2020


No 30.septembra līdz 4.oktobrim NVA filiālēs norisinās akcija “Dienas bez rindām”

 

 

No 30.septembra līdz 4.oktobrim Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs notiek ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”, lai motivētu iedzīvotājus aktīvāk izmantot elektroniskos pakalpojumus un iepazīstinātu ar to iespējām. Ja Jūs vēlaties iegūt detalizētāku informāciju par NVA piedāvātajiem e-pakalpojumiem, apmeklējiet tuvāko NVA filiāli, kur NVA darbinieki pastāstīs, kādi NVA pakalpojumi ir pieejami e-vidē, kur tos atrast un kā lietot. Uzzināt, kādus pakalpojumus tiešsaistē NVA piedāvā, Jūs varat arī attālināti - informatīvajā lapā NVA tīmekļvietnē vai NVA pašapkalpošanās portālā.

 

Visbiežāk iedzīvotājus no elektroniskās pakalpojumu pieteikšanas attur nepietiekamas zināšanas un datorprasmes, tāpēc akcijas mērķis ir iedrošināt cilvēkus izmantot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, kā arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē. Palīdzību e-pakalpojumu apgūšanā var sniegt arī digitālie aģenti – īpaši sagatavoti speciālisti – valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvji, bibliotekāri, skolotāji, kas pastāstīs un parādīs, kā darboties e-vidē un saņemt e-pakalpojumus. Sev tuvāko digitālo aģentu var atrast Digitālo aģentu kartē.


Iedzīvotāju konsultēšanai digitālo iespēju jautājumos portālā latvija.lv ir izveidota atbalsta vietne mana.latvija.lv, kurā ir pieejamas video pamācības un publicēti 35 dažādu dzīves situāciju apraksti. Šī gada akcijas “Dienas bez rindas” laikā vietnē mana.latvija.lv notiks arī īpaša viktorīna, kurā aicināti piedalīties visi interesenti, kuri vēlas pārbaudīt savas zināšanas un uzzināt vairāk par dažādām e-iespējām!

Akciju “Dienas bez rindām” integrētās komunikācijas un mācību aktivitātes programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros rīko Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Akcija norisinās jau sesto reizi, un šogad tajā piedalās vairāk nekā 340 valsts un pašvaldību iestāžu un to filiāļu visā Latvijā.