ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
03.04.2020


LM seminārs par nodarbinātību, iekļaujošu un veselībai drošu darba vidi, sekmīgu darbinieku piesaisti

Labklājības ministrijas (LM) rīkotajā seminārā “Ieraugi darbinieku, dod iespēju cilvēkiem, kuri vēlas strādāt” Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone lasīja lekciju “Darbaspēks ir visapkārt, to jāiemācās ieraudzīt” - par situāciju darba tirgū, darbaspēka rezervēm, NVA pakalpojumiem un atbalstu darba devējiem vajadzīgo darbinieku piesaistē un apmācībā, par mērķa grupu bezdarbnieku nodarbinātības un atbalsta pasākumiem.
 
NVA direktores prezentācija
 
 
Semināru “Ieraugi darbinieku, dod iespēju cilvēkiem, kuri vēlas strādāt” VEF kvartāla Kamerzālē atklāja Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs Krišs Lipšāns.
 
   
 
Ar pieredzes stāstu par cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību dalījās ''Cafe RB'' idejas autors Māris Grāvis, par mazāk kvalificētu darbinieku izaugsmi uzņēmumā stāstīja maizes ceptuves “Lāči” personāla daļas vadītāja Ilma Zālīte, savukārt darba vides speciālists Ivars Vanadziņš lasīja lekciju par to, kā šķietami niecīgas ikdienas nianses var ietekmēt darba produktivitāti ilgtermiņā. Seminārs noslēdzās ar Ilzes Jurkānes lekciju par to, kā veidot uzņēmuma unikālo šķautni un radīt veiksmes stāstu.
 
  
 
 “Seminārā “Ieraugi darbinieku - dod iespēju cilvēkiem, kuri vēlas strādāt” Labklājības ministrija kopā ar nozares ekspertiem rosināja aktīvas un vērtīgas diskusijas par nodarbinātības jautājumiem, iekļaujošu un veselībai drošu darba vidi un par to, kā sekmīgi piesaistīt darbiniekus,” secināts LM preses relīzē: “Darba vietas pielāgojumi, konsultācijas darba devējiem, apmācības pie darba devēja, dotācijas darba vadītāja un darbinieka algai – šie ir tikai daži no darba devējam pieejamajiem valsts un Eiropas Savienības fondu finansētajiem atbalsta mehānismiem, kas tiešā veidā palīdz mazināt kvalificētu darbinieku nepietiekamības un bezdarba izaicinājumus, ļaujot darba devējiem dot iespēju cilvēkiem, kuri vēlas strādāt.”
 

 
“Šobrīd valstī ir 30 000 darba vakances, tomēr arvien vērojamas situācijas, kad darba tirgus potenciāls netiek pilnībā izmantots nedz no darba devēju, ne darba ņēmēju puses. Vēl joprojām darba tirgū ir cilvēki, kuri saskaras ar šķēršļiem darba atrašanā. Tie ir cilvēki ar invaliditāti, cilvēki ar nepietiekamu izglītības līmeni, seniori. Tieši tāpēc Nodarbinātības valsts aģentūra ir kā tilts starp darba devēju un darba ņēmēju, nodrošinot, lai abas puses sekmīgi satiktos kvalitatīvās, cieņpilnās un abpusēji produktīvās darba attiecībās,” pauž ministre Ramona Petraviča.