ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
29.05.2020


NVA direktors tikās ar „Jelgavas cukurfabrikas” vadību

Šodien pēcpusdienā Nodarbinātības valsts aģentūras direktors (NVA) Ringolds Beinarovičs un Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš tikās ar „Jelgavas cukurfabrikas” vadību. Kā iepriekš ziņots, 22.janvārī AS „Jelgavas cukurfabrika” iesniedza informāciju NVA Jelgavas filiālei par drīzumā paredzēto darbinieku kolektīvās atlaišanas uzsākšanu sakarā ar fabrikas restrukturizāciju, minot, ka sākumposmā tiks atlaisti 128 darbinieki.

Kā pēc tikšanās informēja R. Beinarovičs, „Jelgavas cukurfabrika” plāno atbrīvot darbiniekus četros posmos, un cukurfabrikā ir izstrādāts nopietns sociālais plāns, kas paredz atbrīvotajiem darbiniekiem dažāda veida atbalstu. Tostarp ir paredzēts budžets darbinieku apmācībai, kas tiem, kuri vēlas, ļaus pārkvalificēties citās profesijās. No pirmajā posmā atlaižamajiem darbiniekiem 11% ir augstas kvalifikācijas speciālisti. Paredzēts atbrīvot 33 cukura ražotnes operatorus, 18 remontatslēdzniekus, 9 elektromontierus, 5 ķīmisko procesu inženierus, 5 elektroatslēdzniekus un vairāku citu profesiju pārstāvjus.

Šīsdienas sarunās NVA direktors un cukurfabrikas vadība vienojušies par individuālu pieeju katram no atbrīvojamajiem darbiniekiem, lai noskaidrotu ikviena konkrētās iespējas atgriezties darba tirgū. Tiklīdz „Jelgavas cukurfabrika” būs informējusi par atbrīvošanu tos darbiniekus, kuri tiks atlaisti pirmajā posmā, ar viņiem tiksies NVA pārstāvji, informējot par NVA saņemamajiem pakalpojumiem, sarunās apsolīja R.Beinarovičs. Viņš arī piebilda, ka patīkami bijis uzzināt par Jelgavas lielāko uzņēmēju interesi par atlaižamajiem darbiniekiem, un daži jau vēlas speciālistiem piedāvāt darbu savos uzņēmumos. R.Beinarovičs uzskata, ka pilsētā būtu plaši jāinformē, kāda profila speciālisti ir bez darba, lai šie cilvēki ātrāk varētu pāriet darbā citur. R.Beinarovičs gan pieļauj situāciju, ka neviens vien labprāt reģistrēsies par bezdarbnieku un vēlēsies kādu laiku atpūsties, izmantojot viņam paredzētās sociālās garantijas.


Iveta Daine
NVA sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.7021744, 29466755
Iveta.Daine@nva.gov.lv